Wpis z mikrobloga

Mam problem z marznącymi dłońmi podczas biegania. Chodzi tylko i wyłącznie o dłonie . Są tak zimne że aż tracę w nich czucie. Dziś podczas mocnego biegu na 10 km w granicach 38 minut to samo, chociaż biegam w rękawiczkach z Decathlonu-palczastych nie jest to drogi model raczej z tych do 20pln. Odnoszę wrażenie że nawet jakoś bez tych rękawiczek chyba było by lepiej (jutro spróbuję). Możliwe że jakby to były rękawiczki bez palców tylko takie na kciuk i reszta w całości było by chyba lepiej? Czy martwić się tym ? Po bieganiu bardzo szybko wszystko wraca do normy i nawet paraduję w krótkich spodenkach (-4stopnie). #bieganie #choroby #kardiologia #krazenie #krew #zdrowie
  • 18
@niewiem1979 to nie problem rękawiczek, jak Ci na pełnej intensywności ręce w rękawiczkach marzną to czas do lekarza, ile stopni teraz jest, - 3? Co będzie przy - 10? Ja dziś biegałem na pełnej intensywności rano przy - 1 to rękawiczki ściągnąłem bo było za gorąco. A z tego co pamiętam to zeszłej zimy przy - 15 latałem w cienkich rękawiczkach z deca i tragedii nie było.
@niewiem1979: te zwykłe bawełniane z decathlonu to kiepski wybór, ręce Ci parują -> rękawiczki mokną i przy niskiej temperaturze, to nawet masz odczucie gorsze niż gdybys biegł z gołymi rękoma. Zainwestuj w lepszy sprzęt albo biegaj bez.
@niewiem1979
Zazdro.
Tylko biegane , czy coś jeszcze? Ja chciałbym z 95 zejść na 88, to taka waga z czasów szkolnych , gdzie nie było problemów z zakupem ciuchów
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lecz ciężko się zabrać za siebie :)
@niewiem1979
Poczytałem twoje posty, naprawdę szacun. Ja dzisiaj rano wyszedłem na lekkie bieganie + marsz. Nogi bolą więc chyba jest dobrze :) jakieś dwa lata temu biegałem po 10km,później przerwałem i chyba czas to budować od nowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szczypek45: @tomala92: @MirkobIog: @Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Dobra więc słowo się rzekło to wykonane -prawie (bez metra ale tak wyszło, chyba można uznać?) Biegłem bez rękawiczek i po około 4 km już mi było gorąco także w dłonie.Także wina rękawiczek zdecydowanie.Nie ryzykowałem na trasie bo były wręcz lodowe koleiny także tym bardziej cieszy spokojne złamanie 40minut w tych trudnych warunkach.
n.....9 - @szczypek45: @tomala92: @MirkobIog: @KaintoCharlieaDeltatoKain: Dobra więc ...

źródło: comment_h1ggj2pG0bt5NFE3Ry6ZuOrHGtZDbrKD.jpg

Pobierz
@niewiem1979: No to tak jak pisałem - albo rękawice wiatroszczelne albo jakieś ala softshell (tylko w obu łapy Ci się mogą grzać).
Ja dlatego w zimie przerzuciłem się z buffa na czole na opaskę wiatroszczelną. Buff jak już przemókł to w ogóle nie chronił przed wiatrem, a dodatkowo wyziębiał mi zatoki. Jeżeli masz te najtańsze z deca to faktycznie, to jest tylko cieniutki materiał - jak przemoknie, to nie ma gdzie