Wpis z mikrobloga

#webdev #git

Trzymam sobie stronę internetową na zwykłym hostingu WWW. Jak coś chcę zaktualizować to wrzucam pliki przez FTP. Wszystko jest proste i działa.

Ale chciałbym zacząć używać Gita:
- żeby mieć kontrolę wersji (żebym wiedział co zmieniłem albo przywrócić wersję),
- żeby trzymać kopię plików strony na np. Bitbucket/GitHub,
- żeby ułatwić wgrywanie plików przez FTP (wiem które się zmieniły, więc tylko te wrzucam na FTP, a nie cały katalog i żeby pytało czy zamienić różniące się).

I własnie nie wiem jak ogarnąć automatycznie tą ostatnią rzecz. Mam sobie folder i tam zwykłe repozytorium Git (synchronizowane np. z Bitbucket). Zmieniam jakieś pliki, robię commita i push na zdalne repo. I co dalej? Jak ogarnąć wysyłanie tylko nowych plików na FTP ze stroną? Nie będę przecież pojedynczo plików wybierał. Obecnie używam FileZilla, ale mogę zacząć używać czegoś innego (konsola nie jest mi obca, używam Git Bash).

Jakbym miał stronę na VPS, to można by na nim skonfigurować, żeby korzystało z repo na które #!$%@?ę (a tamto by się jakoś pullowało i byłaby aktualna wersja). Ale tutaj mam dostęp tylko do FTP. Jest w Gicie jakaś obsługa wysyłania na FTP czy coś takiego? Może jakiś skrypt? Nie chcę wymyślać koła na nowo, bo pewnie coś już jest.
  • 6
  • Odpowiedz