Wpis z mikrobloga

Mamy w pracy Mikołajki i zamówiłem na Allegro drobny upominek z dostarczeniem do paczkomatu Inpost (koszt. 8.60 zł). Z racji tego, że będę korzystał z takiego rozwiązania pierwszy raz mam kilka pytań.
1. W jakim czasie mogę spodziewać się dostawy?
2. Rozumiem, ze jak paczka będzie w paczkomacie to dostanę SMS?
3. Ile mam czasu na odbiór?
4. Jak wygląda proces samego otworzenia skrytki co klikać itp.

Dziękuję ()

#inpost #paczkomaty
  • 11
@FHA96: dostaniesz SMS z qr kodem, a paczkomat możesz otworzyć albo z qr kodu albo podając nr tel i kod odbioru. Generalnie prosta sprawa poradzisz sobie :)
@FHA96: 1. od momentu wysłania 1-2 dni robocze.
2. tak, dostajesz SMS z kodem umożliwiającym odbiór paczki.
3. 48 godzin.
4. wszystko masz na monitorze, odbiór paczki, nr tel, kod i czekasz aż otworzy się skrytka :)
@FHA96: zwykle 2/3 dni max
dostaniesz SMSa, z kodem , czasem gdy paczek jest więcej niż skrytek kurier stoi pod paczkomatem i osobiście odbierasz u niego,
na odbiór masz chyba 48h a później trafia do oddziału inPost.
wpisujesz swój nr tel, następnie kod z sms i otwiera się skrytka.
@FHA96: powinno być 1-3 dni roboczych (czasami wkładają paczki do paczkomatów w soboty, ale nie jest to regułą) ale teraz inpost ma olbrzymie problemy z samym sobą i nawet paczkomatom nie daje rady (jedyna usługa, która działała w miarę dobrze). Może się okazać że będziesz musiał odebrać zamiast tego z mobilnego paczkomatu (czyli dostaniesz info, że kurier czeka pod paczkomatem do 17:15), mogą Ci przekierować paczkę do innego najbliższego paczkomatu albo
@syzrK zostaje tylko u mnie odbiór w paczkomacie. Dojeżdżam i dzięki mnie około 40 km. Nagle nie odbiorę no chyba, że będę w tym czasie w tej miejscowości.