Wpis z mikrobloga

Kolejna moja ilustracja wykonana poprzez połączenie programowania generatywnego i malarstwa, tyle, że w przestrzeni 3D.

https://www.behance.net/gallery/59282969/The-Flying-Dutch więcej o projekcie, większa rozdzielczość i w ogóle lepiej i weselej.... :)
Mój profil na Behance: https://www.behance.net/januszjurek

#art #sztuka #grafika #grafika3d #grafikakomputerowa #grafika #januszjurek #rysunek #januszegrafiki #tworczoscwlasna #technologia #chwalesie #pogopasztukaspam
fideriankoons - Kolejna moja ilustracja wykonana poprzez połączenie programowania gen...

źródło: comment_nTn1LhxWf9nSGAnDE6JsI7BQr9xZbFLC.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@fideriankoons ło gurwa to Ty jesteś ten Mirek od splasha z Photoshopa? Szanuje i doceniam Twórczości, czy jest jakaś szansa o ile masz wolną chwilę zrobić coś dla Mirków? (:
  • Odpowiedz
mnie na studiach uczyli, zeby unikac tego rodzaju kompozycji, ktory przedstawiles.... ale pewnie mogli sie mylic.


@fideriankoons: Twoja kompozycja zdecydowanie dobra, dodanie przestrzeni w tym przypadku nie pasuje, można się zgodzić, że wykadrowałeś to ciasno, klaustrofobicznie, ale to moim zdaniem gra i podkreśla rozsypywanie się kadłuba, co jest centralną częścią Twojej grafiki, dodaje niepokoju.

Jedyne, co mi nie zagrało, to ta sama tekstura płótna także na "niebie", czyli na szarym tle
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Bardzo dobra i konstruktywna opinia. Dokładnie tak jak piszesz.Ciasna kompozycja dodaje więcej dramaturgii i zwraca uwagę na detale, które w moich pracach są częścią integralną. Szkoda pomniejszać je na rzecz pustej przestrzeni i są to zabiegi celowe.
Grafika 3d ma to do siebie, że ma m. in. oddawac rzeczywistość i naśladować faktury przedmiotów. Bardzo inspiruje się malarstwem i rysunkiem, gdzie często jedyną fakturą jest papier, dlatego celowo nie rozgraniczam faktur
  • Odpowiedz
@fideriankoons: Masz znaki wodne na swoich pracach, więc pozwolę je sobie wrzucić tu i ówdzie, skoro namiar jest podany, to zainteresowane kontaktem osoby same się odezwą, a ja nie muszę się przejmować podawaniem namiarów na autora.

A co do grafiki 3D to temat rzeka, jest używana także żeby nie oddawać rzeczywistości, jak np. w filmie A Scanner Darkly oraz w innych produkcjach, a Twój statek jest przecież także cieniowany w sposób
  • Odpowiedz