Wpis z mikrobloga

Mam głęboką nadzieję że #btc #!$%@? o ziemię i nie wstanie albo chociaż rząd uzna to za #hazard i zdelegalizuje w #!$%@?. Nie dlatego że jestem zawistnym Polaczkiem a dlatego że to gowno jest zwykłym narzędziem do manipulacji o nabijania kasy na debilach.

No waluta czy pieniądzem dawno już nie jest i tu już chyba nikt nawet nie udaje że jest inaczej. Btc nie służy obecnie do płacenia, nie jest powszechnym środkiem płatniczym itd pokój temat prowizji o szybkość transakcji bo to już w ogóle żenada.

Porównania do spółek giełdowych też niezbyt trafne. Kurs spółek giełdowych jest odzwierciedleniem wyników firmy. Kurs btc jest odzwierciedleniem niczego. Dzisiaj sobie jebnie, jutro na księżyc i spowrotem. Przy czym nikt nie ma pojęcia czemu tak się dzieje xd grupka ludzi sobie manipuluje kursem jak im się podoba i tyle.

Zawsze podobała mi się idea niezależnej waluty. Ale faktycznie waluty czy tam pieniądza którym będę mógł płacić w sklepach, a nie takiego gówna jak btc którym zapłacę w 10 sklepach na krzyż bo przecież tu nie chodzi o płacenie tylko hodl he he he i zarabiamy. Mam nadzieję że to #!$%@? i cwaniaki przestaną nabijać sobie kasę w sposób typowy dla piramid czy innego mlm. Bo nie oszukujemy się działa to tak: kupujesz bitcoina, zaczynasz gadać jaki on zajebisty i nakrecasz więcej ludzi na kupno. Oni kupują kurs rośnie bo następni naiwniacy zaczynają gadać komu mogą o tym że btc jest super xd i tak to się kreci.

#bitcoin #kryptowaluty
  • 51
Btc nie służy obecnie do płacenia, nie jest powszechnym środkiem płatniczym itd pokój temat prowizji o szybkość transakcji bo to już w ogóle żenada.


@Perlo: Problem z BTC jako walutą jest właśnie w jego wzroście na wartości w stosunku do innych walut. Np. kupiłem sobie niedawno grę za BTC za 150 PLN. BTC był wtedy po ok 4-5k. Teraz mi wychodzi że jakbym trzymał te 150 zamiast wydać to bym miał
@Perlo zgadzam się, byłem kiedyś bardzo zainteresowany bitcoinem w formie pieniądza, teraz to w przeciągu godziny z 10k spada do 9k i #!$%@? (przykład), ale w sumie klucze/skiny/kosy tez można było by tak opisać, ale tam już jest pewna "stała cena".