Wpis z mikrobloga

#grafika
#corel chcę kupić Corel draw ale przeczytałem że Tania x5 nie jest kompatybilna z Windows 10. Widzę, że tutaj jest wersja special edition x7 https://m.ceneo.pl/51063465 ale w komentarzach piszą że jest to wersja 32 bitowa okrojona z wielu funkcji. Więc nie wiem.
Na allegro jest jedna pudelkowa wersja x7 za 609 zł ale w opisie mają że jest też wersja elektroniczna. Napisałem im maila i odpowiedzieli że wersja elektroniczna x7 kosztuje 519 zł ale można ją zamówić mailowo tylko. Więc zachodzi podejrzenie że oprogramowanie nie będzie oryginalne, tak mi Sie zdaje.
Wszystkie inne na allegro kosztują od 700 zł więc trochę drogo.
  • 7
@sorasill: no właśnie ale po co mi droższa wersja pudełkowa :P wziąłbym tą wersję elektroniczną ale trochę mi śmierdzi nie legalnym oprogramowaniem. A przed kupnem raczej nie mam jak tego sprawdzić
@Patrycjusz_K: no własnie pobrałem wczoraj wersję trial dla obu i zamierzam próbować. Czytałem jednak, ze affinity ma dużo błędów póki co. Jak sam oceniasz affinity względem corela ? Dorównuje mu ?
@sprawa: na razie mam affinity designer i używam go na przeminie do z adobe illustrator gdyż jeszcze mi została subskrypcja z niego .
3 lata uzywalem na studiach ilustratora. przejście na Affinity było stosunkowo proste. W przeciwieństwie do Corela gdzie wszystko jest inaczej nawet zwyczajny narzędzie do krzywych używa się inaczej. Druga dla mnie wada w Corelu jest to ze wymaga on najwięcej ramu i najwięcej zużywa procesora.A co gorsza potrafi