Wpis z mikrobloga

MDK. Kupiłem tę grę już dość dawno temu, ale dopiero ostatni giveaway #gog mi o niej przypomniał. Jako że zakończyłem przygodę z Duke Nukem, wrzuciłem #mdk na warsztat w kategorii lekkostrawna zręcznościówka. No i, kurde, wsiąkłem.

Jestem gdzieś w połowie. Gra ma świetnie zaprojektowane poziomy - niesamowita wyobraźnia! Wizualnie ciut się zestarzała i aż prosi się remake. Pamiętam czasy jej premiery i wtedy była totalnie poza zasięgiem mojego sprzętu, ale jeszcze dziś widać, jakie musiała wtedy robić wrażenie.

Gra jak marzenie chodzi pod Wine/Linux. Z tym skryptem zainstalujecie na pingwinie równie łatwo, jakby była dla niej natywna instalka.

Polecam nie poprzestawać na odstawieniu tego gratisa do wirtualnej biblioteki tylko spróbować jednak zagrać :)

#retrogaming #staregry #linuxgaming #grylinux
kurp - MDK. Kupiłem tę grę już dość dawno temu, ale dopiero ostatni giveaway #gog mi ...

źródło: comment_YjZfSa7gdcAu2kUoJA8dP3fQBGzV2YbU.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@kurp: dobrze pamiętać, że grafika tej gry pamięta jeszcze małe wyświetlacze, czasem kineskopowe, dziś na dużych LCD może to wyglądać kiepsko
  • Odpowiedz
@kurp: masz sprawdzony schemat sterownia czy grałeś na padzie? Ja się odbiłem od sterowania w stylu wczesnych lat 2000 i nie mogę dobrać klawiszologii tak żeby jakoś sensownie się grało
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Nie grałem w nic z piętnaście lat, wyszedłem niedawno jak z zamrażarki - dla mnie to sterowanie jest najzupełniej normalne ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: @kurp: właśnie sobie wczoraj wieczorkiem włączyłem i sterowanie można sobie wygodnie ustawić. Ja dałem poruszanie się WASD, kroki w bok QE, następny przedmiot R i użycie go F. Wyłączyłem też w ogóle mysz na osi góra-dół, by przypadkowo nie poruszać się do przodu/w tył. Gra jest naprawdę fajna.
  • Odpowiedz