Wpis z mikrobloga

ale już na mity greckie czy rzymskie na lekcjach polskiego nie narzekasz


@plackojad: Bo są omówione jako to czym są - mity. Bajki które miały znaczenie dla kształtowania naszej kultury.
Biblia, podobna bajka o w sumie większym znaczeniu kulturowym, NIE JEST traktowana jako mit.
  • Odpowiedz
@xeeeeeeenu: @kriss7676: Za to ja w podręczniku do matematyki czytałem o Pitagorasie (było tam nawet coś o pitagorejczykach), czy też o Talesie z Miletu. Zluzujcie tyłki! Żyjemy w kraju europejskim, współczesna europejska kultura to dorobek uwzględniający kulturę (czyli mitologie też) rzymską, grecką, judaizm i chrześcijaństwo. Biblia (a zwłaszcza Stary Testament) to też święta księga naszych starszych braci w wierze - Żydów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@plackojad: Ależ ja nic nie mam do odwołań do Biblii. Nawet fajnie, bo to jakieś urozmaicenie tych zadań. Tylko co ma znaczyć ostatnie zdanie polecenia?! Nikt nigdy mi nie kazał czytać źródeł historycznych nt Pitagorasa czy Talesa.
  • Odpowiedz
@kriss7676: Jeżeli krzyż miał wymiary 4 x 2 metry, a Maria nosiła sandały o grubości podeszwy 2 cm to ile czasu potrzeba aby uwolnić Barabasza. Podaj wynik z dokładnością do 5 sekund. Znajdź fragment w Biblii, który to opisuje.
  • Odpowiedz
@kriss7676: takie nawiązania do Biblii lub Koranu, lub innej "świętej księgi" by mnie nie dziwiły jeśli pasuje do zadania.

Ale to 'Znajdź w Biblii fragment który to opisuje" to mocna #bekazkatoli, #!$%@?, to książka do matematyki. Nawet tutaj wepchną tę propagandę.
  • Odpowiedz
@kriss7676 Czy ja wiem? Jeśli w Biblii jest podana odpowiedź na zadanie, to może całkiem ciekawe zadanie wyjść. Oto bowiem obliczamy odpowiedź w taki sam sposób w jaki kilka tysięcy lat temu obliczyli i udokumentowali jacyś ludzie. Jaka satysfakcja, gdy Biblia potwierdza twoją odpowiedź matematyczną. W dodatku to zadanie podprogowo uczy dzieci, że Biblia to nie tylko fantastyka, ale także fakty historyczne.
Chyba za bardzo pojechałem...
  • Odpowiedz
Czy ja wiem? Jeśli w Biblii jest podana odpowiedź na zadanie, to może całkiem ciekawe zadanie wyjść.


@Antyradek: Dla zainteresowanych: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1236

Nie ma tam żadnej odpowiedzi na nic, to opis prac wykonanych przez jakiegoś speca od brązu na zlecenie króla. Ten fragment nie niesie żadnej specjalnie wartościowej treści. Nawet nie wiem po #!$%@? go kazali szukać dzieciakom...
  • Odpowiedz