Wpis z mikrobloga

Czy wzrost opłaty eksploatacyjnej w mieszkaniu wspólnotowym, starym i zrujnowanym o 65% to już złodziejstwo?
Żadnego konkretnego uzasadnienia poza wyliczaniem wzrostów cen towarów i usług, energii elektrycznej, usług telekomunikacyjnych, materiałów, paliw oraz wzrost płacy minimalnej (te ostatnie chyba największy udział miały bo trzeba opłacać te olbrzymie nowotwory pozoracji pracy jakimi są wspólnoty mieszkaniowe).
Jakieś skargi zbiorowe?

#pytanie #kiciochpyta #nieruchomosci
Pobierz mi-siek - Czy wzrost opłaty eksploatacyjnej w mieszkaniu wspólnotowym, starym i zrujn...
źródło: comment_wx7MeZjkEfXtgRP7r8PrfddVGjP64GvR.jpg
  • 8
@Kajakiem_przez_Tybet: z 3/m2 na 4,95
@fegwegw: No ale konkretnych liczb brak. To jest wzrost o 65%. Energię elektryczną płaci się nie wspólnocie ale osobno dostarczycielowi energii, ceny materiałów? Co mają na myśli? Fundusz remontowy nie został ruszony. Ceny usług telekomunikacyjnych? Co dokładnie. Wszystko wymienione w jednym zdaniu bez żadnych konkretów.
@mi-siek:

idź poproś o wyliczenie/uzasadnienie, zamiast pytać Mirków którzy na pewno wszystko o twojej wspólnocie wiedzą... pytanie typu "wczoraj zrobiłem zakupy za 22 zł i to dużo czy mało?"

a jak nie wytłumaczą, to spisz sobie wszystkie faktury jakie obciążają całą nieruchomość przez cały rok i podziel przez 12, następnie przez liczbę metrów użytkowych, potem dodaj z 15% zapasu i ci wyjdzie.

energia elektryczna w mieszkaniach pewnie płacicie każdy osobno, ale
Żadnego konkretnego uzasadnienia poza wyliczaniem wzrostów cen towarów i usług, energii elektrycznej, usług telekomunikacyjnych, materiałów, paliw oraz wzrost płacy minimalnej


@mi-siek: Nie dawaj się zbyć, tylko konkrety. Co o ile wzrosło. Towarów? Jakie? Wymiana 2 żarówek w roku?
Kto jest administratorem/zarządcą? Jakaś firma czy członek wspólnoty?