Wpis z mikrobloga

Motomirki, dzisiaj dojechał do mnie motocykl więc rozglądam się za zabezpieczeniem do garażu.
Niby pięknie ładnie, garaż podziemny i strzeżony ale wolę dmuchać na zimne bo różne już rzeczy widziałem...
Wpadł mi w oko zestaw z Abusa - kotwa, łańcuch i blokada na tarczę - GRANIT Detecto X Plus 8077
Używa ktoś z Was takiego sprzętu albo ma inne, może tańsze, a skuteczne rozwiązania?
#motocykle #motomirko
  • 14
@lozik: łańcuch plus koniecznie jakiś pokrowiec zakrywający całe moto. Wścibskie oczy nie będą wiedziały co stoi a złodziej będzie musiał poświęcić dodatkowo kilka chwil więcej żeby odkryć moto. Zabezpieczając motocykl staraj się jak najmocniej utrudnić robotę amatorów cudzej własności. ABUS robi dobre łańcuchy, ale wybierz droższy model niż tańszy.
@lozik: swego czasu sprzedałem chłopu łańcuch ABUSA (jeden z tych droższych), wrócił po około dwóch tygodniach i mówi że pojechali na słowacje, popili i zgubił kluczyk od zapięcia :), poszli do chłopa u którego wynajmowali domek po pomoc - ten zadzwonił do kumpla, kolo przyszedł z takimi nożycami do metalu (ok metr długości) nie jakieś hydrauliczne tylko napędzane siłą mięśni ludzkich, chłopaki w śmiech - panie to ABUS, 800 zeta kosztował