Wpis z mikrobloga

Ej, mirki i mirabelki, pomóżta bo zaraz chyba się pochlastam.

Mam Asusa K555L [i3, Geforce 820M, 4GB Ramu] i zainstalowałem ostatnio GTAV. Problem jednak jest taki że mam przeciętnie 40-60 FPS grając na średnich ustawieniach ale tylko wtedy gdy jestem na piechotę; wystarczy że ujadę kawałek samochodem i FPS spada nawet do 10; laguje niemiłosiernie, szczególnie podczas jakiejkolwiek misji. Nawet zmniejszając wszystko na minimum z minimum + FPS booster i specjalne cfgki nie zmieniło to stanu rzeczy. Dodam że gdy dałem wszystko na max, FPS na piechotę utrzymywało się w granicach 40 FPS z niezauważalnymi lagami.

Tak, już zaktualizowałem sterowniki i mam najnowszą wersję GTA. Z tego co szukałem [niestety nieskutecznie] wielu ludzi ma problemy z tzw. "stuttering while driving" a każda "porada" wymieniana w tamtych wątkach najwyczajniej ssie.

Pomożecie? Wołam wszystkich spod #pcmasterrace #gtav #nvidia
  • 6
@DrakePL: Synchronizację pionową wyłącz na pewno, jeśli tego nie zrobiłeś. Sam miałem taki problem z GTA, ale nie na taką skalę. Po prostu wolno renderowało obiekty.
Jedyne co mogę polecić to szukać modów :/ Albo wykonać czystą instalację sterownika.
@F4eddy: Dobra, to moje ustawienia. Z tego co zauważyłem, uruchomienie gry bez uprawnień Administratora [win 10] nagle polepszyło sytuację. To ustawienia GTAV:

Wersja DirectX: DX 10.1
Rodzaj ekranu: Pełny ekran
Rozdzielczość: 1366x768
Odświeżanie: 60Hz

OPCJE WYŁĄCZONE:

FXAA, MSAA, Synchronizacja pionowa, Refleksy MSAA, Efekt głębi ostrości gry, Filtrowanie anizotropowe, Ambient Occlusion, Teselacja

OPCJE ŚREDNIE [niżej się nie da]:

Jakość tekstur, cieniowania powierzchni, cieni, odbić, wody, cząstek, Ultra miękkie cienie, Post FX.

Pogram