Wpis z mikrobloga

Dziewczyny, szczotka Tangle Teezer za 9,90zł (standardowa cena to w necie to około 25zł) z możliwością darmowego odbioru osobistego w wielu palcówkach w Polsce. Szczotki chyba nie trzeba zachwalać, nie znam osoby która po spróbowaniu wróciła do klasycznej. Swoją mam od czasu kiedy kosztowały po 60zł i trzeba było je sprowadzać czyli kupę lat i nadal mi służy.

Link

#mirabelkipolecajo #rozowepaski #mirabelkopomusz #promocje #blackfriday #zakupy
  • 49
@Strahl: Przepraszam Cie Kolego, że nie uwzględniłam waszego gatunku. ( ͡º ͜ʖ͡º) W sumie mój ojciec mi podbierał jak przywoziłam ją ze sobą do rodzinnego domu, dlatego też z 3 lata temu kupiłam mu własną na mikołajki.
@StaryZdzich: Nie znam ani jednej co nie oznacza, że nie istnieją. A co do pogarszania stanu włosów to powiedziałbym że wręcz przeciwnie. Tak czy inaczej, cena super, skoro
@ImYourPastClaire @kwiatencja ja się dopiero z grupy włosowej dowiedziałam, jak bardzo może pogarszać. Osobiście też nikogo nie znam, ale z drugiej strony moje koleżanki mają #!$%@? na włosy, nadużywają protein i drogeryjnych szamponów, po takim combo końcówki i tak wyglądają jak siano
Na tej grupie też jakaś szczotkę z ali polecały się waham. Na co dzień wystarcza mi dzik + grzebień drewniany
@StaryZdzich mi akurat TT nic nie robi, byłam u fryzjera latem i końcówki dalej są spoko. Pewnie jest za mocnsydls osób z cienkimi włosami. Ja mam średnio grube, pewnie te które mało przycinaja włosy też mogą być podatni
@kwiatencja: @xblackwidowx: no to u mnie cienkie ale zdrowe włosy here. Poszłam ostatnio ściąć po dwóch latach - fryzjerka była w lekkim szoku, bo poza inną porowatością to z końcówkami nic się złego nie dzieje i wolę, żeby tak zostało.
Dobra wyjmę kija, niech będzie, że TT dla niektórych się nadaje, ale inni mogą sobie kzywdę zrobić i nie jest to szczotka dla każdego i nadal - nie ma się
@StaryZdzich raczej oni coś zmienili, anwen od początku mówi że stara wersja jest super. Ja tam cenie za szybkość czesania, jeszcze jest spoko taka do modelowania, jak mam ochotę na bardziej prosto. Nie mówię że jest super ekstra zawsze, ale zło wcielone też nie, u wieku osób się sprawdza jednak
@StaryZdzich u mnie TT się sprawdza - fakt muszę raz na kilka miesięcy iść podciąć porozdwajane końce, ale nie obwiniałabym o to szczotki, tylko moje lenistwo w kwestii pielęgnacji. Pamiętam jak kilka lat temu się przesiadłam z grzebienia na TT to różnica była ogromna
@StaryZdzich: @kwiatencja: @ImYourPastClaire: jo, potwierdzam wersję kwiatencji, moja siostra pierwszego Tangle Teezera kupiła na początku 2013 roku z jakiejś angielskiej stronki, to prawie 5 lat, a nadal go normalnie używa, końcówek jej masakruje i wszystko jest w porządku, nawet mocno się nie zniszczył. Ja za to w swojej karierze miałam już dwa - jeden z zagramanicy i jeden kupiony normalnie w hurtowni fryzjerskiej za rogiem (jakoś w 2015 roku)
@parowkigotowane: bez przesady, nie jestem żadnym guru. Ale poczytałam trochę i się za głowę złapałam. To może być też pozorny efekt - np. sama szczotka jest ok, ale ludzie są głupi i rozczesują "na pałę" przez co szkodzą włosom, albo jak zaczęli robić masowo to spadła jakość i te igiełki już nie są takie "gładkie" i szarpią włosa przy czesaniu - różne przyczyny mogą być
@kwiatencja: no jedna przyjaciółka to ma taki 3C/4A, więc u niej daje radę tylko na mokro, druga ma 2B/2C i baaaaardzo gęste włosy i jak wszystkie grzebienie się łamią, szczotki zaplątują, dzik jeszcze jej dodaje objętości do tych włosów, to serio TT daję radę i na sucho :D
@kwiatencja: no właśnie nie pamiętam jak się nazywała ta szczotka z ali co ją polecali na włosingu. A próbowałaś tych paddle brush czy coś? Ja uwielbiam drewniany grzebień, ale on bardzo odbiera objętość - tylko nie to gunwo z organic shop bo ma pełno drzazg
@StaryZdzich ja drewniany mam jakiś z helfy, ale w któreś torebce się wala. I z body shop, ale je rzadko używam bo duzo wlosow i za długo to idzie :d TT, te nowa z be Beauty i jeszcze podobna stara która kiedyś była moja ulubiona i ona jest jak ta be Beauty ale gesciejsze ma igiełki i nie mają kuleczek. Do modelowania nie liczę xD
@kwiatencja: zaleta cienkich włosów - spokojnie je rozczeszę grzebieniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak zwykle rozczesuję dzikiem, a grzebieniem lekko wygładzam z wierzchu bo fajnie nabłyszcza. A kręconych to nie powinno się czesać na mokro, pokrytych odżywką i spłukiwać tak, żeby nie splątać i nie ruszać?
@StaryZdzich aaa jeszcze mam czystego dzika z tk maxxa xD chciałam taka z polskiej firmy na k ale już zapomniałam jak one się nazywały. Kaja chyba.
No generalnie tak. Ale zależy jak je obciąże, ostatnio pro cg zaczęłam kombinować, ale nie mam stabilizatora jeszcze, to trochę bardziej mi się pusza, ale jak przeczesze to w koczka daje i nie ma puchu
@kwiatencja: ja mam z elite model look (kiedyś tk maxx, teraz już rossmany) i grospol (mały bez igiełek) i grospol jest dużo twardszy - niebieski ma takiego też do brody, bo te ich "kartacze" nie dość, że są bez rączki to jeszcze kosztują 60 zł, a Grospol 19 ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak się niebieskich w #!$%@? robi
@ElCidX: nie wiem jaką masz brodę, ale niebieski mówi, że tą z dzika lubi, bo fajnie się nią można podrapać po skórze. Ona jest dość sztywna - jedyny minus to upierdliwa w czyszczeniu, ale fajnie zbiera kurz i drobne pyłki z włosów
@StaryZdzich: ja stosuję od kilku lat i nie zauważyłam, żeby wpływała negatywnie na włosy. Do klasycznych nigdy nie wrócę, bo mam za bardzo plątające się włosy i klasyczne sobie nie radzą. Jedyny problem z tą szczotką, że po jakimś czasie użytkowania i jeśli ją się myje to on zaczyna strasznie zbierać kurz/zanieczyszczenia z włosów. Nie wiem na czym to polega, ale i tak warta swojej ceny moim zdaniem.
@maginalia: przeczytaj sobie cały wątek - są bardzo mieszane opinie. Pewnie się strasznie kurzy bo przy myciu uszkadza sie plastik i zaczynają się te zanieczyszczenia przyczepiać - mają do czego
@ElCidX: wiem, ale nie jestem ich fanką. Jak niebieski będzie chciał to sam sobie kupi, póki co myję mu dzika razem ze swoimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ImYourPastClaire kupiłam oryginał hak tylko się pojawił. Mam za sporo więcej niż 25 zł w śliczny wzorek baranka Shaun. Noszę w torbie. Fajne coś na podróż, do torebki, zajmuje mało miejsca, szybko się czyści z kłaków. Włosy się elektryzują kosmiczne w zimie. Lato ok. Wolę klasyczne szczotki. Nie zamienię się na klasyk czekający w domu. To tylko na podróż.