Wpis z mikrobloga

Siemka @EkspertPKO , jak to jest że blokujecie mi płatności zbliżeniowe kartą? W poniedziałek rano miałem taką sytuację 2gi raz w ciągu ostatniego kwartału. Za pierwszym razem zadzwoniłem na infolinię i pani powiedziała, że co jakiś czas muszę skorzystać z bankomatu... rzeczywiście to rozwiązuje problem, ale wtf? w jakim celu? nie chcę korzystać z bankomatów, nie chcę tracić na to czasu a jak chcę skorzystać z toalety na dworcu albo coś kupić to chcę mieć taką możliwość posiadając środki na koncie!
#pkobp #banki
  • 12
@MichaelT128: no jakaś porażka, chciałem wejść do toalety - tam jest albo gotówka albo zbliżeniowo xD dobrze, że miałem w portfelu 10zł akurat to mi pani tam rozmieniła, ale wkurzyłem się mocno. Dzięki za info, o zmianie banku też pomyślę.
Losowo, co jakiś czas, przy transakcjach zbliżeniowych prosimy o podanie kodu PIN bez względu na wartość transakcji - ze względów bezpieczeństwa. Nie wymagamy przy tym skorzystania z bankomatu - wystarczy w terminalu potwierdzić transakcję kodem PIN - tak się dzieje również przy wszystkich transakcjach zbliżeniowych przekraczających 50 zł. Jeśli sytuacja wygląda inaczej, prosimy o złożenie reklamacji w IPKO - zakładka "Wiadomości". Przyjrzymy się transakcji i wyjaśnimy sytuację.
@Czeggu: No i dobra, jest taki absurd że musi przeprowadzić raz na jakiś czas transakcję z użyciem pinu, ale w jaki sposób chroni go to przed kradzieżą karty? Złodziej będzie czekał, aż przyjdzie czas, gdy PKO losowo zablokuje transakcje zbliżeniowe na karcie i dopiero wtedy spróbuje jej bezskutecznie użyć?

Gdyby to miało realnie chronić przed kradzieżami, to zbliżeniowe powinny być cały czas wyłączone, a nie jakoś losowo, bez informowania klienta, żeby
Luzik - jak ktoś ci kiedyś ukradnie kartę albo ją zgubisz i potem wypłaci ci wszystko z konta w "transakcjach zbliżeniowych" w małych kwotach to zawołasz "czemu nie ma na to limitu - czemu PIN-u wpisywać co jakiś czas nie trzeba".


@Czeggu: Odpowiedzialność posiadacza karty za nieautoryzowane transakcje zbliżeniowe w przypadku utraty karty to 50 euro, czyli niewiele. Ponadto zawsze jest chargeback.