Wpis z mikrobloga

#pomocnywykop

Zaproponuje ktoś jakąś grę strategiczną? Tak żeby prowadziło się jakąś nację w którymś okresie. Nie wiem, może coś jak Europa Universalis? Jakieś wojny napoleońskie, II wojna światowa itd.
  • 19
  • Odpowiedz
@steemm: grałem i jednak nie o takie coś mi chodzi. Poza tym musiałaby to być jakaś hipsterska, stara gra, tak żeby mi to mój wiekowy laptop pociągnął.

Dobrze byłoby jakby to były jakieś plansze podzielone na hexy, poza tym żetony przedstawiające jednostki itd.
  • Odpowiedz
@Claptrap: Hearts of Iron to gry Paradoxu, taka Europa Universalis w czasach II wojny (w Polsce nawet wydano to pod nazwą Europa Universalis: II wojna światowa).

Dowodzisz tu całymi dywizjami/floatami/eskadrami, a nie pojedynczymi maszynami, jak w SP :)

Są surowce (węgiel, stal, materiały ziem rzadkich, ropa, guma, kasa).... Wciąga jak szambo :)
  • Odpowiedz
@Claptrap: zdecydowanie więcej czasu spędziłem przy HoI (część 1 i 2, 3 mi nie leży - przynajmniej na razie; mam na koncie np. zwycięstwo III Rzeszy albo wyzwolenie niemal całej Europy Amerykanami, bo ZSRR utknął mniej więcej na linii Curzona), poza tym nawet lubię dłubać w plikach (zamarzył mi się mod współczesny, ale nic z tego nie wyszło), a gry z tej serii stosunkowo prosto się moduje - tak więc lobbuję
  • Odpowiedz
@Claptrap: jeśli grałeś w Europę Universalis, to powinieneś sobie poradzić, bo to podobna mechanika (nie wiem, czy nie ten sam silnik) - ale oczywiście poprzeglądaj tutoriale, całkiem nieźle odsłaniają tajniki gry.

btw startujesz od części 1 czy 2?
  • Odpowiedz
@Claptrap: myślę, że możesz zacząć od części 2 - różni się trochę od 1 w mechanice (np. inny sposób badań technologicznych: nie przydzielasz potencjału technologicznego, a zlecasz badania poszczególnym techteamom, których ilość zależna jest od punktów PP kraju; nieco inne działanie lotnictwa, ale to dość długa pisanina ocb), ale dasz radę :)

Dodatkowo za 2 przemawia fakt, że nadal jest wokół niej żywa społeczność i wiadra niezłych modów (np. Stony Road,
  • Odpowiedz