Wpis z mikrobloga

@mikomaz rozumiem że masz nikona v1 lub v2? wg mnie takie lampy nie mają sensu bytu. obracana tylko w pionie, brak uniwersalnych dyfuzorów (1 na allegro do niej). czy mocna to poczytaj o liczbie przewodniej chociaz jakąś dziwną podają przy niej bo zazwyczaj to jest jako np 40 napisane a tutaj 18/59
@mikomaz: ale nie masz lampy w aparacie w ogóle? jak patrze to około 500zł to abrdzo duzo za to w porównaniu do zwykłych lamp ale z drugiej strony jak nie masz w ogóle to może lepiej mieć niż nie mieć :P. zawsze można kupić adapter na normalną gorącą stopkę
@mikomaz: ja mam lampę z ttl więc do nikona, wcześniej miałem taką cąłkowicie manualną (yn560 chyba) to miała uniwersalne. w sumie to teraz mam już trzecią bo na samym początku miałem yn468 czy jakoś tak (tez z ttl ale troche słaba była)
@daczka92: i jak pracowało ci się z lampą uniwersalną (właśnie myślałem nad yn560 III) ? Zdjęcia były prześwietlone lub niedoświetlone, czy dawałeś radę dobrze ustawić lampę aby zdjęcie było dostatecznie doświetlone ?
@mikomaz: ale do nikona v1/v2 chyba ona nie będzie pasować. tak mi się wydaje, że skoro robią do niego specjalne lampy i jak sie wpisze w google to sie pojawiają przejściówki.
no jak się dobrze ustawiło to było dobrze :D. trzeba pamiętać, że jak normalnie ma się 3 rzeczy do ustawienia w aparacie iso, czas, przysłona tak lampa dodaje kolejne jak np moc lampy i wtedy z trójkąta ekspozycji robi się
@daczka92: no tak pięciokąt ekspozycji nie brzmi zbyt korzystnie xD. Zapomniałem dodać, nie mam nikona 1, ale d5100, zanim napisałeś to zdążyłem doszukać się już tego szczegółu ;)
@mikomaz: aa do d5100 to luzik. zależy do czego Ci ona potrzebna. ja głównie używam jej wyzwalanej zdalnie więc i tak w trybie manualnym. trzeba się trochę pomęczyć z tym, nauczyć i poczytać a nie ze wpinasz w sanki i cykasz ile wlezie :D, ale duzo nauki nie ma