Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem. Kupiłem przez internet pewną część do auta, która okazała się być nie potrzebna i chcę zrobić zwrot. Ja uważam że w paczce nie było paragonu, sprzedający twierdzi że był i oryginał jest niezbędny do zwrotu. Czy serio ja muszę mieć oryginał paragonu? Mam potwierdzenie płatności za przedmiot, maila o zamówieniu i kopie paragonu na mailu.

#paragon #pytaniedoeksperta #prawo #zakupyinternetowe
  • 8
@mateusz-skrzyniecki1: Napisz, że Ciebie jako konsumenta nie interesują kwestie wewnętrznych rozliczeń księgowo-fiskalnych, a jeżeli nie wie jak prowadzić działalność gospodarczą to niech się uda do księgowej. Nie wiem co się dzieje ostatnio ale sprzedawcy wymyślają co raz większe bzdury byle tylko nie zaspokoić roszczeń klientów.
@mateusz-skrzyniecki1: Nie będzie miał problemu co raczej będzie miał więcej pracy. W tym cytowanym przez @turok2016 tekście jest nawet informacja, że może dokonywać korekty przychodu, chociaż w przypadku braku paragonu musi inaczej udowodnić, że towar został zwrócony a klient otrzymał zwrot pieniędzy. W praktyce wystarczy mu po prostu twoje oświadczenie (deklaracja zwrotu i przelew gotówki, zwrotu).