Wpis z mikrobloga

  • 780
Mam telefon z NFC i właśnie r--------m bankomat Planet Cash. Jak przyłożyłem odblokowany telefon do bankomatu to dostałem informację że moja karta Alior Banku nie jest obsługiwana, ale jak raz jeszcze przyłożyłem telefon zablokowany to cały bankomat się r------ł i od 30 minut ma czarny ekran z błędem. Nie resetuje się.
#ciekawostki
dziobnij2 - Mam telefon z NFC i właśnie r--------m bankomat Planet Cash. Jak przyłoży...

źródło: comment_LOhXYtFTo52po669jnRSfdIPqFaGDoMY.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vesterr: blika nie mam, tylko peopay i nie rozni sie to od posiadania karty. nawet bezpieczniejsze, bo możesz zablokowac transakcje bez pinu calkowicie.
ipko ma chyba mozliwosc platnosci na zablokowanym ekranie, wiec to pewnie żre baterię.

wg mnie jest to mniej wygodne niż karta, ale super rozwiązanie na wyjścia, gdzie możesz zostawić portfel w domu i placic tylko telefonem.
  • Odpowiedz
@vesterr przecież zwykłą kartę też możesz zgubić/zapomnieć, co to w ogóle za idiotyczny argument przeciwko płatnościom NFC?
W dodatku jak zgubisz kartę to złodziej może zapłacić bez pinu do 50 zł, a telefonem nie zapłaci w ogóle jak go nie odblokuje.
  • Odpowiedz
@vesterr: Z niczym nie leżysz.
NFC i Twoje karty kredytowe są zabezpieczone na secureChip (tak samo jak na "zwykłej karcie") - więc w przypadku kradzieży nie musisz się martwić, że cokolwiek z tym zrobią. (chyba że masz pin 12345 ;))

Nowy telefon z NFC aktywujesz, a u operatora swoje karty:
- stare de-aktywujesz
- nowe są przesyłane na
  • Odpowiedz
@nairamk jaki jest sens popularyzacji NFC u operatorów komórkowych? Jak by miało być to zastosowane? Kiedyś to miało sens bo wtedy żaden bank nie oferował płatności nfc i miało się np. w orange kartę sim, która jest powiązana z prepaidem mbanku. Teraz to jest android pay i inne rozwiązania banków. Ja korzystam z aplikacji banku przykładam telefon i autoryzuje się skanerem linii papliaranych, najlepszy sposób płatności :P nie trzeba mieć nawet
M.....h - @nairamk jaki jest sens popularyzacji NFC u operatorów komórkowych? Jak by ...

źródło: comment_kfv7zYLUtFpXqlpPv0vvZELIId68Iqe7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dziobnij2: Pewnego dnia zepsułem 2 terminale płatnicze przy kasach samoobsługowych w Tesco, a później jeszcze jeden przy normalnej kasie. XD Zawsze wszystko działało dobrze, a tamtego dnia terminale nie polubiły się z moim telefonem.
  • Odpowiedz