Wpis z mikrobloga

Beka trochę z fanbojów Tesli. 500 MIL ZASIĘGU!!! Jak producent spalinowego podaje spalanie to kazdy wie, ze ta wartosc ma mało wspólnego z rzeczywistością, ale tutaj nikt o tym nie wspomina xD Bo co tam starzenie się akumulatora, wpływ mrozu na efektywność, ogrzewanie i infotainment zżerające prąd, styl jazdy itp.
Sam jestem zwolennikiem elektryków, ale apeluję o RiGCz i zdrowy rozsądek.
#motoryzacja #elonmusk #samochody #tesla #technologia
  • 25
  • Odpowiedz
@inzynier2k: Sęk w tym, że było kilka testów, które pokazywały, że zasięgi podawane przez Teslę (przy założeniu braku pałowania) są w miarę do osiągnięcia. Za to spalanie w elektrykach to coraz częściej 130-150% tego co deklaruje producent (nawet do 300% w przypadku niektórych hybryd).
  • Odpowiedz
Sęk w tym, że było kilka testów, które pokazywały, że zasięgi podawane przez Teslę (przy założeniu braku pałowania) są w miarę do osiągnięcia.


@aksal89: przy odpowiednich założeniach to i zwykłymi benzyniakami da się zejść czasem nawet poniżej katalogowego spalania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@pawmie: w tescie wykonywanym przez ecodrivera czy przez uzytkownika ktory puscil ogrzewanie i depnął na autostradzie???
Poza tym podkreslam ze kilkuletnią teslą na mrozie nawet sie nie zblizysz :)
  • Odpowiedz
@inzynier2k: Beka chyba z ciebie.

1) Tesla podaje swoje własne kalkulacje, które są NIŻSZE od tych podawanych przez instytucje szacujące zasięgi;
2) Zasięgi podawane przy nowych modelach (Roadster, Semi) dotyczą jazdy przy prędkości autostradowej (130km/h);
3) Baterie Teslii już w modelach z 2013 roku tracą ~6% pojemności po ~350.000km;
  • Odpowiedz
Bo co tam starzenie się akumulatora


@inzynier2k: Podaj mi przykłady uzytkowanych Tesli, ktorych własciciele marudzili, ze bateria padaka. Podaj ile procent ubywa tej baterii po jakim czasie i po ilu przejechanych kilometrach/ładowaniach. Na 100% nie wiesz o czym piszesz bo wszystkie opinie jakie ja znalazlem to własciciele są zaskoczeni, że bateria starzeje się wolniej niż podawal wczesniej producent.
  • Odpowiedz
@LooZ: jesteś pewien że prędkość autostradowa o której mówi Tesla to 130 km/h? W USA w wielu Stanach limit to 60mph, zdarza się nawet 55. 80 mph to rzadkość, chociaż chyba faktycznie akurat w Nevadzie jest taki limit.

W Kanadzie nie lepiej, w moim Ontario w całej prowincji limit to 100 km/h... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@inzynier2k:

Jak producent spalinowego podaje spalanie to kazdy wie, ze ta wartosc ma mało wspólnego z rzeczywistością, ale tutaj nikt o tym nie wspomina xD


Ale ta Tesla zawyża osiągi ( ͡° ͜ʖ ͡°): https://www.wykop.pl/wpis/27626659/po-przeprowadzeniu-testow-do-certyfikatow-energety/

Bo co tam starzenie się akumulatora, wpływ mrozu na efektywność, ogrzewanie i infotainment zżerające prąd, styl jazdy itp


Może forum użytkowników Tesli ma coś na ten temat do powiedzenia: https://www.wykop.pl/link/3433157/trwalosc-akumulatorow-tesli-s-to-milion-mil/

Również apeluję
  • Odpowiedz
@inzynier2k: A ja polecam użycie przynajmniej paru szarych komórek i skonfrontowanie artykułu z tym o czym ja mówiłem i na co odpowiadałem (dla jasności zacytuję twoją wypowiedź)

w tescie wykonywanym przez ecodrivera
  • Odpowiedz
@inzynier2k albo zachwalanie designu pod niebiosa, kilka razy w tygodniu mijam model X w Opolu i naprawdę nie wiem skąd.ten hype poza tym że to elektryk wyglądający jak zwykle rodzinne auto.
No ale ja się #!$%@? znam i pewnie jestem passaciarzem
  • Odpowiedz
@inzynier2k: żenujące jest moim zdaniem co oni z tym Elonem robią. Ja gościa lubię, bo sporo fajnych rzeczy robi. Ale oni kurde jak ktoś coś pierdnie o nim to na kolana padają od razu xDDD każdy radykalizm jest głupi i tyle
  • Odpowiedz