Wpis z mikrobloga

Mirki z #mechanikasamochodowa będę wdzięczny za pomoc.

Mam VW Polo 1,2 TSI, rocznik 2017, jestem pierwszym właścicielem, z salony wyjechał 2 miesiące temu, zrobiłem nim 2500km. Niepokoi mnie mocno dźwięk silnika. Słychać jakby lekkie metaliczne stukanie, które nasila się przy dodaniu gazu. Wrzucam filmik nagrany przed chwilą. Na żywo stukanie nie jest tak głośne, jest jednak lekko słyszalne w środku auta. Od kumpla, który coś tam o autach wie, usłyszałem że w tych silnikach już tak jest. Może to ktoś jeszcze potwierdzić? Czy lecieć na warsztat?

https://www.youtube.com/watch?v=C0DB7HtN4A8
  • 7
Byłem z rana w ASO, stwierdzili że rzeczywiście coś jest nie tak, ale nie wiedzą co. Teraz tydzień czekania, od poniedziałku auto na serwis :( Nie zdążyłem się za bardzo nacieszyć. Nie myślałem że z nowym autem będą takie jajca :/
@Inkwizycja
Byłem w ASO, Pan przyjmujący auto stwierdził że to normalne i to dźwięk pompy. Rozmawiałem o tym jeszcze wcześniej ze znajomym mechanikiem i potwierdził że w tych silnikach pompe słychać, ale to nie to co zgłaszam. Po dłuższej ostrej dyskusji, auto przyjęto na serwis do sprawdzenia. Czekam co z tego wyjdzie...