Wpis z mikrobloga

Elex nie podobał mi się na gameplayach, nie podobał mi się także sam pomysł na świat, ogólnie nie lubię sci-fi, a takie wymieszanie zniechęcało mnie jeszcze bardziej, chociaż z drugiej strony, gdyby nie frakcja berserków, to raczej nie zagrałbym w tę grę. Nie czytałem żadnych bezsensownych recenzji, nie patrzyłem na zachwyt fanatyków PB ani na lament hejterów. Postanowiłem osobiście sprawdzić tę grę i muszę przyznać, że nigdy się tak wobec żadnej gry nie pomyliłem. Już nigdy nie ocenię żadnej gry na podstawie kilku fragmentów gameplayów.

Ta gra ma wiele wad - mechanika walki, animacje jak z Gothica, paskudne UI, średnia grafika, średni świat, ale pomimo tego jest w niej coś takiego, że chce się w nią grać, przynajmniej mi. Najbardziej w tej grze spodobała mi się eksploracja świata, to chyba dzięki temu chciało mi się grać w tę grę, tego nie dało się tak dobrze odczuć oglądając gameplaye. Przez całą grę denerwowały mnie tylko dwie rzeczy: początkowo system walki (później dało się przyzwyczaić i nie tak źle się walczyło) oraz średnio dopracowany quest tracking (kończenie niektórych zadań bez wizyty u zleceniodawcy - trzeba było go szukać), dzięki któremu zresztą z przyjemnością ukończyłem tę grę - czasy się zmieniły, producenci gier bardzo uprościli swoje dzieła i odzwyczaili graczy od szukania NPC-ów przy tak wielkich światach. Przez całą grę ani razu nie pomyśłałem "ehh, niech się to wreszcie kończy", przy kończeniu rozgrywki było mi nawet szkoda opuszczać ten świat. Przejście całej gry zajęło mi 31 godzin (41 lvl), myślę, że jest to wynik takiego przeciętnego gracza. Gra mogłaby być trochę dłuższa, ale ogólnie nie ma tragedii.

Początkowo sądziłem, że będzie to najgorsza gra od Piranhy, teraz uważam, że to najlepsza gra jaką wydali od czasu Gothica 2. Czy poleciłbym tę grę innym graczom? Na pewno poleciłbym ją sprawdzić, ponieważ po własnym doświadczeniu przekonałem się, że nawet gameplay nie jest w stanie pokazać nam tego czy dobrze będzie grało nam się w daną grę. Elex mogę ocenić na takie dobre 6/10, czekam na drugą część, chociaż dużo bardziej wolałbym ujrzeć kolejną grę Piranhy w klimacie czystego fantasy.

#elex #gothic #gry #pcmasterrace #xboxone #ps4
patrykw96 - Elex nie podobał mi się na gameplayach, nie podobał mi się także sam pomy...

źródło: comment_Oep8f949yOq2vtYu4ijejWc2onNRbpVu.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@patrykw96 też się zastanawiałem nad tą grą jednak chyba poczekam aż stanieje, bo po recenzjach właśnie stwierdziłem, że takich pieniędzy warta nie jest
  • Odpowiedz
@patrykw96: Zawsze warto samemu sprawdzić grę. Gdybym opierał się wyłącznie na recenzjach, filmikach, czy opiniach graczy, to najprawdopodobniej nigdy bym nie grał w Mass Effect Andromeda, a tak fajnie spędziłem czas na eksploracji galaktyki Andromedy i wykonywaniu zadań.
  • Odpowiedz
@patrykw96: tylko stosunek jakosc, cena to jest jakis zart. Chca robic niszowe gry maly studiem - niech robią. Ale w momencie gdy gra kosztuje jak najwieksze tytuly to mnie nie obchodzi ze ich 30 przy tym pracowalo
  • Odpowiedz
Mass Effect Andromeda


@tRNA: kurde ja się ciągle waham. Ogromny fan Mass Effecta ze mnie i się boję po tych wszystkich recenzjach wielkiego zawodu. I też chyba cena jeszcze za wysoka co?
  • Odpowiedz
  • 0
@iAmTS w Andromedę całkiem fajnie mi się grało nie można porównać do wcześniejszych część, ale złą grą na pewno nie była ciekawa historia ogólnie przyzwoita gra
  • Odpowiedz