Wpis z mikrobloga

Nieco spóźniony wołam zgodnie z obietnicą plusujących wpis ze skrina i pytam jak oceniacie rok prezydentury Waszego kandydata.

Wpis dla popierających Clinton.

Pełniejsza, doprecyzowana wersja ankiety (wykop pozwala tylko na krótkie odpowiedzi):

Rok temu popierałem Trumpa i jestem:
1. Zachwycony, jego prezydentura przerosła moje oczekiwania
2. Zadowolony z jego prezydentury, dalej go popieram
3. Zawiedziony - jego działania i wypowiedzi są szkodliwe (wycofanie z porozumień paryskich i umów handlowych, Charlottesville, styl wypowiedzi itp.)
4. Zawiedziony - jest zbyt mało radykalny (Clinton wciąż na wolności, pizzagate nie rozliczona, nie ma muru)
5. Zawiedziony - inny powód
6. Zmieniłem poglądy / myliłem się - już go nie popieram

#amerykawybiera2016 #trump #4konserwy #neuropa
smyl - Nieco spóźniony wołam zgodnie z obietnicą plusujących wpis ze skrina i pytam j...

źródło: comment_JQ0dnroc67v2W4o39aeN7RBcjOlBzoPa.jpg

Pobierz

Rok temu popierałem Trumpa i jestem:

  • Zachwycony 11.8% (180)
  • Zadowolony, dalej popieram 65.2% (998)
  • Zawiedziony - szkodliwa prezydentura 6.8% (104)
  • Zawiedziony - jest zbyt mało radykalny 11.2% (172)
  • Zawiedziony - inny powód 2.0% (31)
  • Zmieniłem poglądy / myliłem się 3.0% (46)

Oddanych głosów: 1531

  • 110
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem w miarę zadowolony. Niektórych rzeczy się spodziewałem, ale nie miałem z tym zbyt wielkiego problemu (styl wypowiedzi), niektóre mnie pozytywnie zaskoczyły (zastąpienie proruskich w otoczeniu generałami albo obecnie wprowadzana reforma podatkowa), na niektóre nadal czekam (mur), a niektórych się spodziewałem, choć mi nie pasowały (zakaz służby osób transpłciowych w wojsku - po co?, teraz walka z neutralnością sieci przez jego nominata). No i też Trump wybudził w pewnym stopniu Europę z
  • Odpowiedz
@smyl:
+ deregulacja (wprowadzenie zasady: za każdy wprowadzony przepis dwa muszą zostać zniesione)
+ plany reformy podatkowej skutkujące obniżeniem obciążeń podatkowych

+/- zmiana zasad działania Obamacare: jest bardziej liberalnie, ale miał całkiem znieść

- intensyfikacja interwencji zbrojnych
  • Odpowiedz
@smyl: zawiedziony:
-mur nie stoi
-hillary nie w sztumie
-miał zwalczać chiny a nie do nich dołączyć ( to samo z ruskimi)
-obiecywał wycofać się z wojny w syrii- miesza jeszcze mocniej
-miało być zniesienie wiz a nadal są
  • Odpowiedz
-miało być zniesienie wiz a nadal są


@Saper9: Pamiętam jedno wystąpienie Trumpa na ten temat. Powiedział, że się zajmie tematem, a nie, że zniesie wizy. To, że zniesie wizy to zostało nakręcone przez pseudodziennikarstwo.
  • Odpowiedz
@smyl: Gdybym był Amerykaninem to byłoby mi bardzo smutno, że akurat te 2 osobowości dostały się do finałów ale jednak z dwojga złego to Donald Trump wydawał się mniej szkodliwy(i nadal tak uważam). Zawiedziony, bo Donald nadal trzyma się tego, że człowiek nie ma wpływu na globalne ocieplenie a jak wiemy problem jest każdego dnia coraz większy.
  • Odpowiedz
@smyl: 4. Za bardzo chce się przypodobać lewactwu. Na pewno jest krokiem w lepszą stronę, ale to nadal nie to. Coś jak PiS w Polsce.
  • Odpowiedz
@ditto090:

W jakim sensie byla dla nas prestiżowa?


Moim zdaniem raz, że każda wizyta Prezydenta USA, głównego światowego mocarstwa jest prestiżowa i podkreśla naszą rangę w regionie co pokazały reakcję choćby w Czechach i na Litwie, dwa podkreślił motyw polskiej historii które później powtórzył w swoim przemówieniu w siedzibie ONZ, co też ważne patrząc jak fałszuje się naszą historię w kręgach kultury zachodniej i trzy, moim zdaniem najważniejsze, prestiżem urzędu Prezydenta USA wsparł szczyt Trójmorza chociaż nadal PiS nie ma bladego pojęcia jak to
  • Odpowiedz
@ditto090:

To, co mnie dziwi, to nagonka w USA na kazdy jego ruch (na portalach spolecznosciowych Amerykanie smieja sie np z tego, ze napil sie wody w czasie konferencji (sic))


Z wodą najwyraźniej nie znasz kontekstu ;) Podczas kampanii dość głośno było o tym wystąpieniu.
StonogaWsciekla - @ditto090: 
 To, co mnie dziwi, to nagonka w USA na kazdy jego ruch...
  • Odpowiedz