Wpis z mikrobloga

Czytałem artykuł o OnePlusie 5t na jednej z popularnych stron internetowych. Autor wielokrotnie w tekście podkreślił, że jakby kupił OnePlusa 5 3 miesiące przed premierą 5t to by czuł się strasznie oszukany.
Ja kupiłem w 2 połowie września, więc jeszcze gorzej wypadam w tym zestawieniu ale tak się wczoraj zacząłem zastanawiać czy mam powody do czucia się oszukanym.
Moje przemyślenia są takie, że nie. OnePlus 5t ma może większy ekran, ale ja i przy 5,5 calach uważam, że to i tak dużo, ale nie jest to główny powód moich przemyśleń. Bebechy są dokładnie takie same (no coś tam zmienili przy aparacie, jakoś ten w piątce mi w zupełności wystarcza) ale...
Ten mistyczny ekran spowodował wywalenie fizycznych przycisków, czyli na ekranie pojawią się wirtualne przyciski Androida, które nam będą i tak zasłaniały kawałek ekranu, czytnik linii papilarnych na plecach to jakaś porażka - chyba, że rzeczywiście należę do tej wąskiej grupy osób, które odblokowują leżący na blacie telefon. No i nie przemawiają do mnie proporcje ekranu 18:9. W monitorze w komputerze mam 21:9 i efektem tego jest to, że na filmach na youtube mam czarne paski po bokach a część aplikacji się buntuje.
Szkoda, że skośnoocy nie zostawili ludziom wyboru - chcecie 5 w wersji 5.5 cala - proszę bardzo, chcecie nowe 5t - też możecie wybrać.
#oneplus
  • 12
@Vader-Poland: Spoko, ja w lipcu kupiłem 3T i wcale nie czuję się jakkolwiek oszukany. Czytnik linii z przodu to dla mnie też dużo lepsza opcja a wizualnie podoba mi się bardziej niż 5. 5T wygląda już ładnie, ale brak przycisków pod ekranem to straszna lipa. Już miałem tak w LG G3 i cholernie mnie to wkurzało.
@Vader-Poland: też czytam te artykuły i mam te same odczucia, bo telefon kupiłem w listopadzie. Ekrany 2:1 są po prostu niewygodne, polecam włączyć film na youtube z paskami po bokach. Naprawdę Ci ludzie piszący artykuły chcą być fajni jak te ekrany, ale prawda jest zupełnie inna.
@Vader-Poland spoko, też to czytałem. SpidersWeb trzyma //słaby// poziom. Też mam op5 i nie chciałbym go zmienić na 5t. Ten tekst o tym że firma oszukuje klientów sprzedając produkt pracując jednocześnie nad jego następcą to jedna z większych głupot jakie ostatnio przeczytałem. Ja na przykład wolę zoom 2x z f/2.6 niż to nowe coś co niby ulepsza zdjęcia w kiepskim świetle.