Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki!
Słuchajcie, stoję przed dylematem. Otóż planuję zakup czegoś do grania. Budżet ze wszystkim maxymalnie 2500zl.
Mam kilka pytań, z góry dzięki za odpowiedź.
Składać komp, ew. gotowy z morele? Czy laptop? Zależy mi na jak najmniejszym poborze energii.
Grafika min gtx 1050
Ram min 8gb
I wlasnie jaki proc? Kosztem ramu jakis amd? Czy jakis i3 z mozliwoscia pozniejszej rozbudowy?
Proszę o dyskusję,będę wdzięczny! Dzięki!
#pustulkowelaptopy #pcmasterrace #komputery #gry #grafika #pytanie #pomoc #szukamlaptopa
  • 15
@michal-pokichal Ale też chce kupic z zamiarem korzystania z neta, wiec raczej odpada.
Nie jestem bardzo wymagający, z tego co wiem to na gtx1050 idzie pograć w większość nowych gier nawet na tych srednich, jak dla mnie wystarczająco
@lipcowy: No to powiem Ci, że może być ciężko bo albo będziesz miał maszynkę dobrą do rozbudowy na AMD albo na Intelu 7. generacji (Pentium G4560/G4600) ale procesora na coś z 8. generacji już nie wymienisz bo one potrzebują już nowych płyt głównych a obecnie są dostępne tylko te z "najwyższej" półki Z370 gdzie ceny za samą płytę główną zaczynają się od 550-600zł. Zawsze możesz wziąć GTXa 1050 ale nie wiem
@MarqqMarqq
Chwała Tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Komputer do gier, jak widzisz w takim budzecie. Okolo 2k, plus reszta na monitor itp.
Nie jestem wymagającym graczem,ale fajnie by było gdyby na średnich można by bylo pograć w te nowsze fpsy przede wszystkim, gtaV, assasin creedy, wiedzmin,fifa 18.
Poza tym filmy,fl studio czasami, google chrome na kilku kartach.
Mowisz,zeby mozna bylo rozbudowywać płytę trzeba wydać minimum 500zl na nią?
@lipcowy:

Mowisz,zeby mozna bylo rozbudowywać płytę trzeba wydać minimum 500zl na nią?


Jeżeli teraz wziąłbyś np. tego Pentiuma (7. generacja) to w przyszłości musisz się liczyć z wymianą płyty głównej a nie samego procesora, w styczniu/lutym 2018 mają wyjść budżetowe płyty główne pod 8. generację wtedy koszt najtańszej płyty to ok. 250zł + procesor. Także albo trochę dołożyć do AMD albo teraz Pentium G4600 za 300zł + jakaś budżetowa płyta H110M
@Marqq
1050Ti + Ryzen byłby rozsądnym rozwiązaniem?
Wlaśnie, co to za procek ten Ryzen, bo kilka razy obiło mi sie o uszy, ale mało co. Mozesz cos napisać o nim?
I w dodatku czy sie rozni dysk hdd od ssd?
Dzieki za dyskusje Mirku!
@lipcowy:

co to za procek ten Ryzen, bo kilka razy obiło mi sie o uszy, ale mało co


To najnowszy procesor od AMD, podkręcony jest nawet w stanie rywalizować czasami z i5-7400 za 700zł. Rewolucyjny procesor, bo pierwszy raz dostajemy budżetowy procesor za niecałe 500zł z 4 rdzeniami fizycznymi. Gdybyś się na niego zdecydował to nie musisz się martwić o wymianę płyty głównej bo AMD już zapowiedziało, że zostaje przy obecnej