Wpis z mikrobloga

Panowie,
szukam jakiegoś macbook'a, którego używałbym do pracy/ po pracy na jakieś open-source projekty. Głównie do testowania i stawiania apek webowych, generalnie "programowania". Stawiałbym na nim wirtualkę z prawdopodobnie Ubuntu/Debianem, więc myślę, że te 8 gb ramu, to jest absolutne minimum.
Chciałbym takowego wziąć na raty i wrzucić w koszty.
Z tego co przeglądam, to cenowo są diametralnie różne, tj. rozbieżności od 4k do 16k złociszy, a szukam czegoś, co mi posłuży na ok. 3 lata bez problemu, a przy tym będzie względnie jak najtańsze.

Pomożecie?

#programowanie #programista15k #apple #macbook #pracbaza
  • 9
  • Odpowiedz
@ChilledMimosa: Ja bym brał na Twoim miejscu MBP 13' z 2017 albo 2015 (powinny być tańsze ale ciężej je znaleźć), z tym że wg mnie jeśłi chcesz go używać 3 lata to minimum 16GB ramu, 8 może być już czasem za mało jak masz zamiar stawiać maszyny wirtualne.
  • Odpowiedz
@ChilledMimosa: W tych starszych można było się jeszcze bawić, ale w tych z 2016 i nowszych jest to już znacznie trudniejsze (choć na pewno tez się da). Generalnie lepiej już na początku kupić dokładnie taką wersję jakiej potrzebujesz.
Moim zdaniem jeśli chodzi o typowo programistyczne zadania to 128GB jest trochę na styk, ale to też zależy od technologii i narzędzi jakich używasz, 256GB już optymalnie bo i tak to co niepotrzebne
  • Odpowiedz