Wpis z mikrobloga

U progu nowego sezonu smogowego i pytania czy palenie syfu to warunek konieczny dla przetrwania zimy dla 'gatunku Polak', proponuję małą ankietę dotyczącą kosztów ogrzewania domu/ mieszkania. Proszę o jakiekolwiek opinie, ponieważ jako człowiek pomagający ludziom budować domy jestem przerażony coraz powszechniejszymi postawami jakoby gaz=bankructwo.
Dużo mogę o tym pisać, ale na przestrzeni 19 lat zawodowego doświadczenia, zauważam zwrot w kierunku trendu węgiel (czyli wszystko), pelet eko groszek, cokolwiek byle kominek z płaszczem wodnym... Tylko nie GAZ !!!

Nie biorę poprawki na 'technikę palenia' bo tą głowę zawraca sobie promil świadomych inwestorów.

Metraż/ dom-mieszkanie/ źródło ciepła/ temperatura w domu/ poniesiony koszt.

U mnie 100m2/ dom/ gaz/ 20.5st / sezon 09.2016-05.2017 - 1900 zł (w tym cwo i kuchnia)

#smog #budujzwykopem #ogrzewanie #gaz
  • 35
@zerathul: i super ! Tylko nie daj się namówić na g... typu kominek z płaszczem wodnym, bo to mega lipa. Raz że awaryjna, dwa że robisz kotłownie z salonu, trzy, że jak braknie pradu to zostaniesz bez źródła ciepła. Tradycyjny z rozporowadzeniem powietrza lub przy dużym salonie zwykła koza.
@nama: Na początku Ci powiem, że każdy użytkownik takiego systemu powie Ci, że nic lepszego go w życiu nie spotkało i nic lepszego nie znajdziesz. Tak samo odpowie Ci ten, ktory wybudował dom z ceramiki, z silikatow, pokrył dach betonem, blachą, łupkiem skalnym. O samochodach czy RTV nie wspomnę. Takie mamy podejście, że jak już coś wybiorę to bronie jak Częstochowy.
Do tematu, to moim zdaniem użytkownika zwykłego kominka z DGP,
mam komin wentylacyjny który miałam zamiar połączyć z kominkiem.


@nama: mam nadzieję, że żartujesz. W takim przypadku najwyżej biokominek wchodzi w grę, i to też raczej dla wyglądu niż grzania
@nama: Komin wentylacyjny raczej nie jest przystosowany do odbierania spalin, o ile jeszcze dla pieca gazowego można tam wsunąć stalową, szczelną rurę, to dla kominka może być za wąski. Przy okazji skasujesz w ten sposób komin wentylacyjny. Oczywiście wszystko przy założeniu, że to Twój dom a nie wspólny dla kilku mieszkań pion wentylacyjny
@nama: Jeśli wytrzyma takie przypadki, jak pożar sadzy w kominie, albo dłuższe narażenie na ogień wylatujący rurą kominową z mocno rozpalonej kozy to OK. Teraz kominy wentylacyjne są z jakichś śmiesznych pustaków, ale w starych domach kominy były murowane ze solidnej cegły ( ͡° ͜ʖ ͡°)