Wpis z mikrobloga

Chcę roota na #redmi4x tylko zastanawiam się jak to ogarnąć, żeby było dobrze:)
Obecnie mam #miui global 8.2.12.0 (nie aktualizowałem ze względu na aparat).
Już odblokowałem BL i wgrałem TWRP.
Teraz zagwostka:
- czekać na globala z miui 9 i po prostu zrootawać przez recovery?
- wgrać inny ROM? Jeśli tak, to jaki - chiński dev czy xiaomi.eu?
- w zależności od ww. punktów jaką metodą zmienić ROM?
  • 42
  • Odpowiedz
@brachistochrona: Wszystkie moje telefony mialy dokladnosc GPS minimum +/-5m :( Ale nie mialem ich az tak wiele. Jestes pewien ze ten Samsung nie mial po prostu "farta" ze trafil w rzeczywista pozycje mimo duzej niedokladnosci?
  • Odpowiedz
@blantek: nie ma, ale aplikacje do uśredniania dają fajne rezultaty - im więcej pomiarów, tym wynik jest bardziej obiecujący. Do tego porównanie z mapą satelitarną lub ortofotomapą na geoportalu.

Opinia o samsungu to porównanie zapisanej ścieżki z odniesieniem do linii drogi na mapie satelitarnej - bywało, że zapis był jak po sznurku. Szok normalnie! Na lg, czy redmi regułą jest to że punkty falują. Na samsungu falowanie zdarzało się rzadko.
  • Odpowiedz
@blantek: zobacz np. jak to jest w trudnym terenie (mierzone starym telefonem jeszcze). Chciałem uzyskać kordy w lasku, pod koronami drzew. Dokładność była bardzo słaba, ale chyba ponad 200 pomiarów dało jakiś uśredniony, prawdopodobny wynik (choć też z dokładnością ± 4,7 m). Jak widać (żółty punkt) uśredniona lokalizacja jest mniej więcej w środku tego roju punktów.
Gdyby ktoś sobie po prostu odpalił gps-a w tym miejscu i chciał spisać kordy, to
brachistochrona - @blantek: zobacz np. jak to jest w trudnym terenie (mierzone starym...

źródło: comment_uDhIkfDMv4qbGt11X1yZAD8gOILlIO2z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@brachistochrona: akurat interesuje mnie temat bardzo bo chcialem wyznaczyc wspolrzedne slupkow granicznych działki oraz w miare prostą linię miedzy nimi (działka jest zbyt duża aby poradzić sobie rozpiętym sznurkiem). masz jakies rady? robic 200 pomiarow wlasnie?
bez uzycia profesjonalnego gpsu oczywiscie :)
  • Odpowiedz
@blantek: przede wszystkim apka gps averaging.
ja używam starszej wersji, bo nowa wg mnie jest trochę #!$%@?, chyba, że używa się jej z locusem.
w starej wersji można zapisać punkty lokalnie w telefonie, do tego mają unikalne nazwy (data i godzina.gpx i .kml)
później porównuję z mapą satelitarną googla i ortofotomapą na geoportalu.

robic 200 pomiarow wlasnie?


@blantek: rób pomiar dopóki apka nie pokaże dokładności do 0,1 metra. Najlepiej kilka
  • Odpowiedz
@blantek: kurcze, na co ja będę czekał? chyba zainstaluję to xiaomi.eu
jak rozumiem dalsze aktualizacje tego .eu będą polegały na pobraniu całego romu - nie będzie aktualizacji małymi pakietami (jak to jest na globalu)?
orientujesz się może, czy dane i ustawienia, które mam teraz na globalu zostaną skasowane? Czy kasuje dane partycji sd?
  • Odpowiedz
@brachistochrona: nie wiem jak będą przebiegać aktualizacje, ale wiem że aparat tez jest #!$%@? na ich Romie i jeśli to naprawisz przez wgranie innego aparatu to aktualizacje albo przestaną działać albo będą wymazywać twoje modyfikacje za każdym razem.
Dane raczej tracisz wszystkie, tzw dirty flash jest niezalecany przy zmianie systemu.
  • Odpowiedz
@blantek: nudziłem się, więc już po:)
I tak, kamera faktycznie jest #!$%@?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie robiłem wipe data i póki co nie widzę problemów.
Co do kamery... Testuję tego moda google camera i jest miazga w porównaniu do systemowej apki!
Co prawda apka jest bardzo niestabilna - po próbie włączenia hdr wywala ją, ale i bez tego jest dobrze! Nie spodziewałem się, że można coś wycisnąć
  • Odpowiedz