Wpis z mikrobloga

Chcę roota na #redmi4x tylko zastanawiam się jak to ogarnąć, żeby było dobrze:)
Obecnie mam #miui global 8.2.12.0 (nie aktualizowałem ze względu na aparat).
Już odblokowałem BL i wgrałem TWRP.
Teraz zagwostka:
- czekać na globala z miui 9 i po prostu zrootawać przez recovery?
- wgrać inny ROM? Jeśli tak, to jaki - chiński dev czy xiaomi.eu?
- w zależności od ww. punktów jaką metodą zmienić ROM?
  • 42
@brachistochrona: bylo slychac. jestem na 99% pewien, ze gdyby aparat byl "zepsuty" to na krawedzi klocka w gornym prawym rogu ekranu byloby widac piksele na nowym miui, a jest gładko pomijajac szumy i utrate ostrosci po tapnięciu.
dobrze wiedziec. na razie na moim 8.2.9.0 wszystko dziala ale jakby cos bylo nie tak to w razie czego zaktualizuje do .12 bez obaw o aparat.

odpowiadajac na twoje pytanie, ja bym instalowal roota
@brachistochrona: ja mam globala 8.5, twrp 3.1.1.0, i na to wbudowany w twrp supersu (2.82-sr1). Wszystko bangla, pomimo tekstów, że coś się niby miało kłócić i palić i nie wiem co robić.
Jedyny feler - przestaje domyślnie działać MTP, trzeba modyfikować jeden plik tekstowy (3 krótkie linijki dopisać). No i tracisz aktualizacje OTA, więc jak wyjdzie MIUI 9, to reinstall całości.
Chyba, że nie potrzebujesz pisać w partycję systemową to idź
@brachistochrona: Tracisz OTA i certyfikat bezpieczenstwa google, aplikacje bankowe moga przestac dzialac, wlacznie z android pay. ale magisk ponoc dziala tak, ze na aplikacje wplywu nie ma. a jesli OTA nawet zadziala to usunie (nadpisze) roota przy najblizszej aktualizacji.
@brachistochrona: nie można, bo OTA są aktualizacjami "różnicowymi". To znaczy, że wykrywają różnice w plikach - nie pobierasz całego 3GB systemu, tylko paczki po 400MB. Jeśli zmieniłeś pliki systemowe, to aktualizacja nie ma prawa niczego dokładać, bo sobie zwyczajnie system rozniesiesz (o ile w ogóle pozwoli na coś takiego).
Jeśli nie potrzebujesz grzebać w plikach systemowych, to wtedy OTA zostaje - tak działa magisk.
Tyle że na magisku np. systemy typu
@brachistochrona: Odnoszę wrażenie, że nie lubisz się bawić, więc ja bym na Twoim miejscu czekał na 9 stable, ALE nie rzucaj się w rootowanie od razu.
Nowy system to nowy kernel, nowy bootloader itp. To co działa na 8.x zapewne zawiedzie na 9.x. Poczekaj aż inni przetrą szlaki, dostosują źródła recoveru, roota itp. Inaczej będziesz robić to dwa razy.
@RRybak: bawiłem się jak miałem zte blade i zte grand x in. Od 2014 miałem lg f6 i zrootowałem go dopiero po gwarancji - po prostu działał, a zatrzymał się na androidzie 4.1 chyba.

Teraz też raczej wolałbym ustawić sobie wszystko raz a dobrze. Nie jestem tylko zadowolony z GPS i tutaj chciałbym użyć programu faster fix, ewentualnie na oryginalnym lub zmodyfikowanym przez program pliku coś pokombinować (np. wyłączenie beidu, czy
@brachistochrona: glonass bym nie wyłączał, często ratuje dupę. Nie wiem co jest z Twoim GPS, bo u mnie łapie szybko, ale upewnij się, że masz prawidłowy czas. Można powiedzieć, że liczy się każda sekunda :)

Jeśli chcesz zmieniać rejon synchronizacji, to pewnie bez roota się nie obejdzie. Ale ja czekam, powinna być wersja na dniach. Może naprawią Twoje problemy i nie będziesz w ogóle potrzebował grzebać ;)
glonass bym nie wyłączał, często ratuje dupę. Nie wiem co jest z Twoim GPS, bo u mnie łapie szybko, ale upewnij się, że masz prawidłowy czas. Można powiedzieć, że liczy się każda sekunda :)


@RRybak: problem jest taki, że czasami potrzebuję określić jak najdokładniej współrzędne jakiegoś punktu (do geocachingu( ͡° ͜ʖ ͡°)). Np. na obrazku żółta pinezka, to miejsce w którym był telefon, a flaga to miejsce,
Pobierz
źródło: comment_R53J2oKEovAX9qmx4OrRBffdOZMdgkBb.jpg