Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, słuchajcie, sprawa jest. Nadszedł czas zmiany telefonu, po 2 latach użytkowania Galaxy S5 postanowiłam zaszarżować i zmienić ustrojstwo. Mam spory dylemat w tym temacie, ponieważ walka między Galaxy S8, a iPhone 8 trwa. Odkąd pamiętam mówiłam 'następny będzie iPhone', ale no nie oszukujmy się, ten telefon chyba nie jest wart swojej ceny. Może nie jestem wielkim znawcą, ale wydaje mi się, że kochaniutki ajfon skończył się na 6s, a 7 czy 8 to już lekkie nieporozumienie (tematu X to już w ogóle nie warto poruszać w tym momencie, bo to nawet nie wchodzi w grę haha). Chyba, że się mylę? Dlatego wołam posiadaczy #iphone8 do wypowiedzenia się szczerze. Wchodziłam na jakieś porównywarki telefonów, mniej więcej ogarniam o co chodzi RAMy sramy, (s8 - 4 giga, ip8 - 2 giga [WTF]), inne duperele i galaxy s8 wypada lepiej, ale jak to wygląda w praktyce? Nie znam osoby, która by narzekała, że ajfon hurr durr się wiesza, nie ogarnia i tak dalej, androidy rządzą się swoimi prawami i są podzielone zdania, więc jak to naprawdę jest? Kolejna sprawa - WYTRZYMAŁOŚĆ. Oba telefony z tyłu są zrobione ze szkła, nie powiem, martwi mnie to w #!$%@?, bo już miałam kiedyś Xperie Z2 (co mnie podkusiło?!), która pękała jak oszalała sama z siebie (nie, nie rzucałam tym telefonem o ścianę, podłogę, ani nawet mi nie spadł) i oczywiście o jakiejkolwiek gwarancji mogłam zapomnieć, bo wyszło, że źle użytkowałam telefon - case, szkło - wszystko było od nowości (on chyba był przeznaczony do trzymania w gablotce najwidoczniej) no i też pamiętam jak z tyłów iphonów 4/4s robiły się piękne mozaiki w sekundę. Więc jeżeli mam już wydawać 3k na telefon to lepiej, żeby nie było takich cyrków mimo etui i szkła hartowanego. A no i nie będę ukrywać APARAT też jest u mnie bardzo ważny (nie, nie kupię lustrzanki, bo aż takim karcioszka photography nie jestem, a po prostu lubię cyknąć czasem jakąś fotkę, niekoniecznie selfie). Czemu uparłam się tylko na te 2 telefony? Po akcji z Xperią w życiu żadnego Sonego nie wezmę, Huawei P10? Słyszałam różne opinie, a tu wifi nie działa, a tutaj lokalizacja, a tam 10/10 wszystko bueno. Trochę loteria. Xiaomi? No nie. Co do flagowców Samsunga no to do swojej S5 nie mogę się jakoś zbytnio przypieprzyć, dlatego jestem skłonna zaufać ponownie.

#pytanie #samsung #galaxys8 #iphone #apple #telefony #android #ios
  • 15
@karcioszka: Może nie do końca o taką odpowiedź Ci chodzi, ale dawniej nie byłem przekonany do iPhone, ale rodzice wzięli sobie 5s, gdy akurat one były najnowsze i w sumie... okazały się być świetnymi telefonami, bo po dziś dzień działają szybko, stabilnie i bateria długo trzyma, zresztą to samo mogę powiedzieć o iPad. xD Może i da się je jakoś zarysować, ale nasze kilkuletnie są w stanie bdb. Czy nowsze ajfony
@maszjo: dlatego mam dylemat, bo oba telefony stoją podobnie cenowo, osobiście iphone'a nigdy nie miałam stąd pytanie czy warto, bo po premierze nie raz się spoktałam z opinią, że apple silnie popier... (możliwe, że wypowiadali się w tej kwestii tylko i wyłącznie wyznawcy androida haha) i szukam obiektywnej oceny ( ͡º ͜ʖ͡º)
@karcioszka: Jeśli chodzi o wygląd - miałem iPhone'a 6 (wygląd iP8 się wiele nie różni jeśli chodzi o przód), mam Galaxy S8+ i Samsung jest po prostu przepiękny. Serio, mam go pół roku i dalej zachwycam się jego wyglądem.

Zakrzywiony ekran na bokach - trzeba się przyzwyczaić, ja po przesiadce z S7 Edge nie miałem problemu, ale przyzwyczajenie się do S7 trochę czasu zajęło. Coś za coś - chcesz ładny telefon
@JohnRandom: @karcioszka;
1. W Iphonie wystarczy podnieść telefon aby wyświetlić godzinę (z jailbrakem ten problem w ogóle nie wystepuje)
2. W Safari w przy otwartych 50 stronach klatkowanie nie istnieje.
3. IP7s... czo?
4. IP7 jak i 8 ja są kompatybilna z smart battery case która dodaje 2365 mah, usb oraz wejście mini jack.
5. IP7 ma większą baterię która imo jest ważniejsza niż dodane w 8 szybkie i bezprzewodowe