Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy #mikrokoksy, mam problem przy OHP. Gdy podnoszę ciężar, prawy triceps mi tak jakby "przeskakuje", zaczyna strasznie boleć przy każdym następnym powtórzeniu i trening idzie się #!$%@?ć. Nie ma znaczenia czy robię większą intensywność albo większą objętość, w którejś serii z kolei problem się "uaktywnia". Byłem u fizjoterapeuty z tym, ale nic nie "wyczuł". Czy ktoś miał coś podobnego, jak się tego pozbył?

Czym zastąpić OHP, czy dipy dadzą podobny skutek?

Przy wyciskaniu na klatę problem nie występuje.
  • 7
@snickersfgh: Spróbuj chwyt (mierzony od małego palca do małego palca) na szerokość ~1,3x, małpi chwyt i łokcie wskazujące bardziej przed siebie. Narysuj, gdzie dokładnie Cię boli, w którym etapie ruchu przeskakuje i najlepiej się nagraj, aż złapiesz moment, w którym to wystąpiło. Długo już ćwiczysz? Bo jak krótko i boli przy łokciu, to pewnie staw nie nadąża z adaptacją do obciążeń -> trochę deloadu i tyle.
@heheszkant: 2 lata prawie, ohp jakieś 8~ miesięcy. Deloadu próbowałem, nic nie dał. Nie jest to kwestia stawu, boli mnie mięsień, i czuje taki charakterystyczny jego ruch, właśnie "przeskakiwanie", gdy doprostowuje rękę przy końcu ruchu (80% wyprostu).

@hornysausage: @discusdistrict: mój brat, nie mogę powiedzieć że zły. Ważne że darmowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

dodam jeszcze, że po godzinie po treningu już nie boli o tym
@snickersfgh: a stosujesz ruch powodujący retrakcję łopatek? jak szeroki uchwyt? pięść idealnie skierowana do góry powinna być (bez "łamania" w nadgarstku) - pilnujesz tego wszystkiego? poszukałbym problemu w technice przede wszystkim, dipsy nie są zamiennikiem dla OHP