Wpis z mikrobloga

@Veezen: @hipotrofia:

Może Was zaciekawi moja interpretacja( ͡° ͜ʖ ͡°)

Uwaga, spoilery!! Nie oglądałeś, nie czytaj!!

Moim zdaniem najbardziej wiarygodna jest wersja wniknięcia ducha Mary w Grace i zostania jej alter ego. Są teorie, że tłumaczy się osobowość wieloraką duchami, które wniknęły w ciało swojego żywiciela, polecam np. historię Billy'ego Milligana

Artykuł z JoeMonstera: http://joemonster.org/art/31005

Po angielsku z Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Billy_Milligan

Przemawia za tym parę faktów:
1.
@tunia86: kurczę, dobre dobre

puszcza do niej oko, że on ją na niby zahipnotyzuje, a ona w „hipnozie” powie, że jest niewinna. Taki był jego plan, nie wnikał w to, czy jest winna czy niewinna, po prostu chciał jej pomóc.


jak pierwszy raz wtedy przyszedł jako hipnotyzer to myślałam, że właśnie tak będzie - on jako stary przyjaciel pozwoli jej się uniewinnić, bo razem będą udawać. A tu faktycznie przypał, oprócz
@hipotrofia no właśnie ciężko było znaleźć jakąś dyskusje ciekawą, poczytać interpretację na filmweb pustki, tu nikt prawie nie pisze, pewno dlatego, że to nowość i mało popularny serial:)
Ps: tak na marginesie najbardziej mnie zatkało jak wyczytałam że stary pan domu, ten siwy, to ten policjant z kanadyjskiej królewskiej konnej z serialu 'na poludnie' :D
@hipotrofia hahahah, mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni, więcej ludzi obejrzy, bo serial naprawdę ciekawy, choć trochę mnie zakończenie rozczarowało, spodziewałam się bardziej jakiegoś 'wow' zaskoczenia, a nie takich smutów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Szkoda że nie ma już forum IMDb...
Ps: to był fajny serial z lat 90, facet był wtedy naprawdę przystojny( ͡ ͜ʖ ͡)
@tunia86: To brzmi bardzo sensownie. Dostawaliśmy wiele takich sygnałów w trakcie serialu potwierdzających ta teorie ale jakos za bardzo abstrakcyjna mi sie wydawała. Już sam fakt kiedy Grace przebudziła sie po tym jak Mary zmarla i zaczela później histeryzować szukając nie Mary a Grace świadczy o tym przejściu duszy. No i Grace byla delikatna, wątpię żeby byla wstanie podejmować umyślnie tak brutalne i niegodne decyzję.

Dobre rozbicie problemu na części pierwsze.