Wpis z mikrobloga

Obejrzałem ostatnio kilka odcinków #kawaleriapowietrzna, przejrzałem trochę opinii, min. na wykopie i stwierdzam, że w ogóle się nie dziwię podejściu podoficerów do poborowych. Przecież większość wcielonych do wojska delikatnie mówiąc nie była zbyt dobrym materiałem - lenistwo, bylejakość, brak podstawowej dyscypliny, kultury pracy od razu rzucał się w oczy. Kapral musiał zapanować nad 19-20-letnimi tumokami, którzy nigdy w życiu nic sobie nie ugotowali, nigdy nie wypastowali butów, nie pościelili porządnie łóżka, beznadziejnie uczyli się w szkole, nadużywali alkoholu i od zawsze żyli w przeświadczeniu, że nic nie muszą. Padło nawet stwierdzeniem, że niekórych trzeba było przymuszać do mycia. I jak tu zapanować nad takimi osobami, zmusić ich do posłuszeństwa i prawidłowego wykonywania zadań?

Była tam grupa naprawdę ogarniętych osób, które przez wyniesioną z domu pracowitość, dyscyplinę i ambicję radziły sobie dobrze, podoficerowie widząc to też później odnosili się do nich w zupełnie inny sposób, ale dla większości nowa sytuacja była szokiem.

#seriale #opinia #wojsko
  • 5
@wjtk123: Jest w tym racja, tata opowiadał kiedys historie z wojska. A mianowicie mieli kolegę ktory stronił od wody, moj błyskotliwy tatuś nie mogąc wytrzymać tego smrodu przykuł delikwenta pod prysznicem i wyszorowal jakas szczotka ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozniej juz był spokój. Chociaż dzis skończyłoby to sie zapewne gorzej... Chociaż tata miał wezwanie do dowódcy kompani ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡