Wpis z mikrobloga

Mirki to jest jakaś paranoja. #ubezpieczenia OC w tym kraju to jawny wałek. Rok temu składka za auto 1000zł w tym roku 6000zł. Szkodę zrobiła moja żona i typowi wypłacili 1500 zl. Szkopuł w tym, że mam 2 auta. Każde ubezpieczone gdzie indziej. #afera jest taka, że jak zrobię szkodę na 1 aucie oraz 1 szkodę na drugim aucie to potem rekalkulacja nowej składki jest jak za 4 szkody. Bo 1 towarzystwo karze mnie wzwyżką za szkodę na 2 autach (mimo że tamto jest ubezpieczone gdzie indziej) a drugie towarzystwo tak samo policzy sobie nową składkę uwzględniając 2 szkody. Co ich obchodzi co się dzieje z moimi innymi autami ? Przecież powinno być tak, że skoro na 1 polisie była 1 szkoda to nowa składka powinna tylko ją uwzględniać. Może jeszcze dostane wzwyżkę za to że miałem szkodę na polisie na mieszkanie ? #zalesie
  • 16
@ventillo:
1. Drugie auto zarejestruj na żonę. Zrobiła szkodę to niech cierpi.
2. Nie miałeś wykupionej ochrony zniżek?
Ale fakt faktem, aktualne ceny OC to rozbój w biały dzień.
@ameliniowyguzik: Gówno prawda. Wałek jest wałkiem. Inne towarzystwo na podstawie tych samych danych wycenia polise na 1800zł a nie 6000zł. To jest zwykły wałek. Moja polisa kosztowała w firmie A 1000zł. Wypłacili gosciowi 1500 zł więc dlaczego kroją mnie 6000 ? Bo widzą szkodę na innym aucie.
Tak - bo to znaczy, że to właściciel spowodował wypadek i jest problematyczny a nie auto. Ono samo nie jeździ.


@Daleki_Jones: No to super. Wydali na likwidacje mojej szkody 1500 zł wiec mnie niech skroją dodatkowe 4500 bo mam kilka aut. Daj spokój.
@ventillo: Bo OC według mnie powinno być na kierowcę, przecież to kierowca powoduje wypadek, a nie auto ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pożyczysz komuś samochód, on wywali i Tobie rosną składki, totalny bezsens


@PorryHatter: i tak jest. To jest obowiązkowe ubezpieczenie POSIADACZA samochodu.

cytat: "Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego jest obowiązany zawrzeć umowę obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem posiadanego przez
Skoro autem jeździ żona to trzeba było rejestrować je na żonę i na nią wykupić ubezpieczenie. OC są wysokie przez takich kombinatorów.


@Daleki_Jones: Ta kombinatorów. To ja będę co tydzień przerejestrowywał auto bo czasami jeżdżę ja, czasami żona. A kilku kolegów tez dopiszę jako współwłaścicieli bo czasami jeżdzą moim autem.