Wpis z mikrobloga

@goral_w: Ja dziś do 5 rano siedziałem coś tam grzebiąc, i wszystko było git. A teraz wczesna pobudka, i w sumie nic nie moge zrobić tylko czekać czy wstanie poprawnie...

Przynajmniej większość konkurencji też leży ;)


@kubako: ja też miałem małą wtopę i o 6 rano szybko połatałem. Wszystko fajnie, ruszyło. Tuż po 8 telefon "strona nie działa", na messengerze kolejne info, smsy... Jak zajrzałem, to jeszcze mi ponad połowa
  • Odpowiedz
Info z Twittera (tłumaczone z francuskiego)
"Oprócz obaw związanych z SBG, mamy obawy związane z siecią optyczną w Europie, która łączy RBX i GRA z POP. On jest na dole (!!)."
Kawa przez cały dzień i czekamy (°°
  • Odpowiedz
to chyba pierwsza taka awaria na taką skalę - korzystam z ich usług dobre kilka lat i nie zauważyłem wcześniej takiej akcji...


@fotografgdansk: no takiego fuckupu jeszcze nigdy nie było. Raz była piękna wtopa, jak coś pomieszali z hostingami i ludziom się cycki i pierogi na stronach pojawiały zamiast ich contentu xD ale to było zwykłe #!$%@? czegoś przez admina. Tym razem sprawa wygląda naprawdę poważnie.
  • Odpowiedz
Kawa przez cały dzień i czekamy (°°


@super_tux: po co nerwy. Jak nie działa jeden serwer, to można się wkurzać. Jak nie działają wszystkie... to kawa i spokojnie przeglądamy strony z zabawnymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kolejne info:

SBG: EFRR stara się ustalić domyślne. 2 oddzielne linie 20 kV są wyłączone. Próbujemy ponownie uruchomić 2 generatory A + B dla SBG1 / SG4. 2 inne generatory A + B pracują w SBG2. 1 pokój routingu znajduje się w SBG1, a drugi w SBG2. Oba są zgaszone.

( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: fakt, ale... co jeśli strony z zabawnymi obrazkami też są w OVH? Chyba trzeba będzie wyjść z piwnicy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@goral_w: przynajmniej jedna nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Co tam się dzieje to ja nawet nie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mamy ogólny problem optyczny we wszystkich naszych sieciach optycznych w Europie: wszystkie obudowy we wszystkich wyłączeniach POP wszystkie łącza 100G jednocześnie (!!). RBX SBG GRA ERI LIM są wyłączone. P19 WAW BHS są UP.
  • Odpowiedz
@Lipathor: Wróciłem na Home.pl


@Surgeon: wcześniej czy później dedyki w Polsce zaczną się zbliżać cenowo do takiego OVH czy Hetznera, na razie jednak jest zauważalnie drożej...
Ja tam się cieszę, że strategiczne rzeczy już dawno temu przerzuciłem z OVH do Hetznera ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@enron: Tak owszem jest drożej ale więcej traciłem kasy na awariach OVH niż teraz w przeliczeniu gdy płacę drożej w home.pl. Zresztą oni zawsze mają korzystne promo na rok, później już faktycznie jest 2x drożej.
  • Odpowiedz