Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu z pewnych przyczyn chcę, a nawet muszę przeprowadzić się do Łodzi i zacząć tam nowe życie, a przynajmniej zawodowe.
Mam niecały rok doświadczenia, w lipcu zrobiłem magisterkę na polibudzie (informatyka) . Jako że moja obecna firma jest dużym zakładem produkcyjnym z własnym, niewielkim działem it, zajmowałem się w sumie wszystkim, początkowo przez kilka miesięcy Java Spring, a od 5 miesięcy .Net, zarówno front jak i back-end z zadaniami z zakresu od analizy, rozmowy z klientem, poprzez projektowanie i implementację .
Od 2 miesięcy wysyłam cv na ciekawsze ogłoszenia ale póki co odbyłem zaledwie z jedną firmą 3 rozmowy i na razie mam czekać ponieważ nie ma obecnie odpowiednich ofert.
Może ktoś zechce się wypowiedzieć czy wszędzie tak jest, czy Łódź nie jest najlepszym miastem jeśli chodzi o rynek IT ponieważ martwi mnie brak zainteresowania ze strony firm na wysłane aplikacje. Być może miałem zbyt wygórowane mniemanie, aczkolwiek myślałem, że będzie mi trochę łatwiej znaleźć nową pracę w tej branży ...

#lodz #praca #programowanie
  • 20
@tylkoprzejazdem Większość ogłoszeń miała tytuł: Programista Java bądź .NET, oferty w większości miały min 1 lub 2 lata doświadczenia, zdaję sobie sprawę, że to pewnie kluczowy powód, ale słyszałem, że i tak warto wysyłać
@fredkolo89: Wysyłać zawsze warto. Brak junior/senior/expert oznacza zazwyczaj, że szukają regulara. Dziwne, że nikt nie oddzwonił, skoro wystawiali ogłoszenia. Do jakich firm wysyłałeś? Może będę w stanie kilka dodać, gdzie mógłbyś wysłać CV.

EDIT: profil na linkedinie masz?
@tylkoprzejazdem: Przewijały mi się niektóre z tych firm ale przez negatywne komentarze postanowiłem je odrzucić, ale masz chyba rację, od czegoś trzeba zacząć, a w sumie dlaczego lepsza firma mająca wzięcie odpowiadać świeżakowi. Dzięki za radę.
@fredkolo89: Negatywne komentarze są o każdej firmie, bo przewija się przez nie dużo osób. Większość z nich to zwykłe korpo, gdzie Twoja opinia o firmie będzie zależała od tego do jakiego teamu trafisz oraz pod jakiego managera.

Powodzenia, może kiedyś będziemy się mijać na ołpenspejsach idąc na miting z lanczbreku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@fredkolo89: Kolego ale ja tylko odpisałem w taki żartobliwy sposób - to nie jest atak na Twoją osobę! Szkoda, że mało widzę takich postów jak Twój. Odnoszę wrażenie, że na wykopie panuję przekonanie, iż wszyscy programiści zarabiają 15 tysięcy miesięcznie netto w pierwszej pracy zaraz po studiach czy rocznym kursie programowania. Szkoda, że mało mówi się, że owszem takie zarobki są ale zarabiają je programiści z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Ale
@niemampomyslunannick dużo zależy od szczęścia. Można na pójść do firmy w której już na rozmowie udowodnia Ci że masz być bogiem w technologiach i języku w którym pracują (nawet na stanowiskach juniorskich), a są takie w których mają podejście "ok, znasz podstawy, wiesz czego unikać byśmy Cię nie zabili pierwszego dnia, od jutra zaczynasz".
@fredkolo89: Tak jak wypisał @tylkoprzejazdem to największe firmy IT w Łodzi. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że nikt nie odezwał się z tych dużych graczy. Chyba, że przywaliłem wymagania finansowe zaporowe. Z Twoim podejściem do nauki i rozwoju to każdy chciałby mieć tylko takich juniorów w zespole. Nie przejmuj się opiniami w necie. Zawsze możesz zmienić firmę jak Ci się nie spodoba. A zdanie o firmie lepiej wyrobić sobie samemu. Najważniejsze
@Gryllen: No nie wiem, być może kiepskie cv, nie spełniłem kluczowych warunków ogłoszenia, oferty typu spam żeby zbierać dane kandydatów na przyszłość. Stąd ten wątek, ponieważ nie rozumiałem braku głupiego telefonu ze strony hr. Warunki finansowe wydaje mi się, że jeśli w ogóle gdzieś w zgłoszeniu był taki wymóg przedstawiłem normalne. Niecałe 3 do ręki, może za dużo na ten etap, nie wiem. Albo te firmy póki co to jeszcze nie