Wpis z mikrobloga

PiS kręci fobię przeciw każdemu możliwemu sąsiadowi. Bo to "takje patryotydżne". Przy okazji stanowiska sąsiadów w wielu sprawach historycznych mają całkowicie gdzieś. Później może sobie kręcić histerię jak to wszyscy, którzy mieli jakikolwiek historyczny konflikt z Polską (nawet przez Polskę sprowokowany) są antypolscy bo nie uznają JEDYNEGO SŁUSZNEGO™ I NIEZAWISŁEGO ZAWSZE OBIEKTYWNEGO™ POLSKIEGO SPOJRZENIA™. Bo to o wiele łatwiejsze do zrobienia niż zajęcie się ułatwieniami dla rozwoju gospodarki i nauki, czy służby zdrowia. Jak jest się nieudolnym to się robi medialną zasłonę dymną. Tutaj jest to zasłona z rozmachem na skalę międzynarodową. Zaprawdę mamy rząd na światową skalę.

#bekazpisu #polityka #niemcy #litwa #rosja #ukraia #bialorus #czechy #slowacja #neuropa #4konserwy #gospodarka #szkolnictwo #nauka #sluzbazdrowia
  • 11
  • Odpowiedz
@Ohmajgad:
Jesteśmy za słabi,więc Ukraina orientuje sie na Niemcy,a polityka historyczna to rzecz wtórna,
taki dodatek, "lep ideologiczny".
Gdy USA i ZSRR byli strategicznymi partnerami,Stalin był przedstawiany jako dobry wujek Joe,
pare lat pózniej Ruscy byli "bad guys"

To tylko pretekst do zaostrzenia stosunków z np Ukrainą,która podąrza w orbite niemieckich wpływów i nie jest już aż tak zagrożona ze strony Rosji(odbudowali armie)

Twoim zdaniem powinniśmy ich dalej lizać po dupie
  • Odpowiedz
@Ohmajgad:
chociaż zgadzam sie ze mamy gorzej niż kiepsko konfliktując sie z Niemcami i Ruskimi jedncześnie,nie mając widocznych pleców ze strony wuja Sama.
Nie widać żadnego zaangażowania ze strony USA by nas wzmocnić jak taką Koreę Południową.

Pytanie jest tylko,czy mamy inne wyjście?

Za PO mieliśmy chyba najlepsze z możliwych stosunki z Niemcami....i

zdecydowali się dogadać z Ruskimi ponad naszymi głowami i kładą NS2,super(σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
Jeżeli ktoś cie leje kijem po głowie,to nie powinieneś sie z nim konfliktować?


@rzbiquwt: Tak, tak, "Niemcy mnie biją". Złe, złe Niemcy, płacą tylko ciężkie miliony euro, kajają się za okupację w ponad 70 lat po jej zakończeniu, traktują nas jak śmierdzące jajko, a przecież powinny zrezygnować ze wszystkim swoich interesów na rzecz biednych, zawsze skrzywdzonych Polaków. Dorośnij (ty i cała Polska pożal sie Boże żałosna "prawica"). Normalni ludzie robia politykę
  • Odpowiedz
@Andreth dlaczego klamiesz? Wciskasz mi cos czego nie mowie. Czy ja biadole o sentymentach i o tym jacy to my lojojoj pokrzywdzeni przez historie jestesmy i nam sie nalezy? NIE. Opisuje to wszystko patrzac przez pryzmat interesu.
  • Odpowiedz
@rzbiquwt: To może mi opisz (własnymi słowami), jak to nas Niemcy "leją kijem po głowie". No czekam, Bo z tego co wiem, to do cholery nikt przez ostatnie 40 lat nie okazał nam tyle wsparcia i życzliwości. I na wysokim szczeblu politycznym (kto nas wprowadził do EU i NATO, no jak ci sie zdaje? kto na rzecz Polski lobbowal? Francja? Włochy? USA? no tak jakby nie) i na poziomie czysto ludzkim
  • Odpowiedz
@Andreth chodzilo mi tylko o sprowokowanie,oczywiscie nikt nas nie leje,malo tego,wejscie Polski do UE to byla sytuacja win - win,rzadko spotykana rzecz. Od czasu naszego wejscia gospodarka Niemiec wzrosla dwukrotnie,chyba nawet nie musze mowic ilokrotnie wzrosla nasza. Tylko... To juz przeszlosc,nasze interesy sie rozjezdzaja. Bylo fajnie,ale...sorry to bylo wczoraj,a my zyjemy dzisiaj. Najpierw zarzucasz mi kompletnie klamliwie myslenie sentymentami,a teraz piszesz o tym jak to Niemcy nam pomagali w czasie komuny xDD
  • Odpowiedz