Wpis z mikrobloga

  • 0
Ok, to teraz czekam na ból d--y jak casting do głównej roli w sztuce o Martinie Lutherze Kingu wygra biały aktor... a nie, zaraz, w tę stronę to nigdy się nie wydarzy, bo będzie to przejaw rasizmu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@sing: https://en.wikipedia.org/wiki/A_Mighty_Heart_(film)#Criticism jednak spotkał się z krytycyzmem z tej strony mimo faktu że to sama osoba która była portretowana wybrał Jolie do tej roli.

Poza tym wyśmiewaniem by było jak bym ze zbroi zrobił jej burkę jak tu co niektórzy sugerowali, zamiast miecza dał dzidę, czy napisał komentarz w stylu że zastała Anglię murowaną a zostawiła gównianą ( wiesz takie nawiązanie do chatek z gówna ). Uwierz mi jak bym
A.....y - @sing: https://en.wikipedia.org/wiki/AMightyHeart_(film)#Criticism jednak s...
  • Odpowiedz
Kiedys o tym czytalem i wszystko wskazywalo ze to jakis wysoko postawiony oficer z legionow rzymskich byl ojcem Jezusa.


@loczyn: Syn rzymskiego legionisty i miejscowej kobiety całe życie mieszkający w tamtych rejonach raczej też by się nie cechował śnieżno białą skórą.
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama jakiej logiki Marksa? Co masz dokładnie na myśli? A może Maryja była mistyczka gorąco wierzącą w rzeczywiste boskie poczęcie, gdy tymczasem ojcem był Józef. W każdym razie ewangelie podają rodowód Jezusa po linii Józefa, co jak się mniema jest rodowodem Maryi; wiemy dzięki temu że wśród przodków Jezusa był Dawid i Abraham
  • Odpowiedz
@sing: Wkleiłeś absurdalny artykuł. Połowa filmów jest tak stara że 'poprawnego' aktora po prostu nie było - usa jeszcze niedawno było ~90% białe a reszta to prawie sami czarni. Oczywiście ten problem w przypadku białych teraz nie występuje.
Dodatkowo absurdalnie traktuje ludzi z Meksyku i Ameryki Południowej, przecież tam jest masa białych ludzi, im bardziej w przeszłość (w kontekście ostatnich kilkuset lat) tym więcej. Podobnie Iran, serio, czy ktoś patrząc
  • Odpowiedz
@Grzabek: Jedno pytanie mam do Pana. Kiedy był Pan ostatnio w teatrze? Nikogo tam nie dziwi, że afrykańskiego króla albo cesarza Japonii gra polski aktor. To całkowicie normalne. Nawet Indianina Winnetou grał francuz ( ͡° ͜ʖ ͡°). P-------------e się do pierdoły i jest mi aż żal jak was ogłupiła chamska propaganda.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Otóż przeszkadza mi celowe angażowanie aktorów w imię poprawności politycznej oraz trendów. Wiem, że jest to sztuka, w starożytnej Grecji mężczyźni odgrywali rolę kobiet . Jednakże aby pasować "przebierali się" nakładali makijaż i "feminizowali" się. Jeśli aktorka ciemnej karnacji chciała odegrać rolę białej - powinna zrobić to najlepiej jak potrafi i nałożyć na siebie bardzo jasny makijaż. Ale oczywiście wtedy lewacka d--a by eksplodowała - bez zapoznania się z
  • Odpowiedz
@Grzabek: Spełnieniem każdego aktora teatralnego jest zagranie Hamleta. Czyli chiński albo czarnoskóry aktor nie ma według Ciebie do tego prawa? Włącz myślenie i nie wołaj mnie już proszę, bo dyskusja z Tobą to jakaś masakra.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Przykro mi, że dyskusja ze mną jest takim problemem. Przepraszam tez, że wołam Cię ponownie ale chciałbym wyjaśnić -

Hamlet nie jest postacią historyczną - jest domniemanym królem Danii któremu przypisano "utragicznione" losy innej postaci historycznej.
W związku z tym, Hamletem mógł być każdy ;)
Nie ma portretu i modelu Hamleta - tak jak nie ma portretu świętego Mikołaja, Boga czy Froda Bagginsa - jeśli znajdzie się czarnoskóry chcący
  • Odpowiedz
@plushy: A ja nie mowie ze mial snieznobiala skore bo na bank nie wygladal tak jak na obrazach, tylko mowie skad sie to boskie poczęcie wzielo :D
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: W zasadzie... to jest... A katolicy uznają Jezusa za postać historyczna... Ponadto jest jasno powiedziane że był żydem... Ale co tam, widzę, że tutaj ma miejsce pojedynek logiki z emocjami więc rzeczywiście powinniśmy przestać, bo tracę wiarę w ludzi.
  • Odpowiedz
@Grzabek: A opisu wyglądu Hamleta nie ma co? Próbujesz na siłę udowodnić jakąś dziwną tezę o podziale ról na dopuszczalne do grania przez inne rasy ludzkie i na te, które może grac tylko jedna rasa. Wpierw twierdzisz że nie wiadomo jak wygląda Hamlet (mimo opisu jego wyglądu), a potem twierdzisz, że w sumie wiadomo z opisu jak Jezus wygląda. I to ja niby nielogicznie myślę?

Nie chce Ciebie obrazić, nie
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Źle zrozumiałeś mojego pierwszego posta - chodzi mi tylko o stylizację. Nie przeszkadza mi kolor skóry aktora - tylko czy jest odpowiednio ucharakteryzowany - tak to w kunszcie aktorskim się nazywa - charakteryzacja. Nie wiem czy zdążyłem przed banicją na czarnolisto, choć pewnie masz rację, jestem ignorantem w wielu tematach, więc słusznie postępujesz . Pozdrawiam ;)
  • Odpowiedz