Wpis z mikrobloga

Hej mircy, siedzę 8h w pracy przy komputerze i mnie nic nie boli, a wracam do domu, siadam przy swoim biurku i mnie boli ręka (kość promieniowa jakby, bliżej łokcia) i bark lewej ręki. Nie wiem czym to jest spowodowane. W pracy mogę siedzieć i siedzieć, w domu po 15 minutach ból jest przeszywający, jak nie wiem.
Dodam, bo może to istotne, że na początku bolało mnie w pracy, a w domu nie ( ͡º ͜ʖ͡º)
I co może być nie tak? Zmienić krzesło, nawyki, iść do doktora, amputacja czy od razu dzwonić po śmieciarkę?

Nie wiem jak to otagować. #bhp #praca #ergonomia #czyjestnasalilekarz #lekarz
  • 7
@Arveit: u mnie było to samo. Plus drętwienie i mrowienie w przedramieniu. Przyczyną był wąski blat biurka i stały ucisk ręką (nerwami?) o kant blatu (w części przedramienia bliższej łokciowi). Po wygospodarowaniu więcej miejsca na biurku się polepszyło. A odkąd pracuję na innym, większym biurku, to nigdy się nie powtórzyło.
@kotelnica: widzisz, ostatnio wymieniałem meble (z w uj wąskiego biureczka, że ledwo laptop się mieścił i obok podkładka na myszkę) na #!$%@? biuro, gdzie mam monitor, lapka, drukarkę i jeszcze obiad sie zmieści i drugi laptop w razie czego) i od tamtej pory mnie pobolewa właśnie.

Z tym kantem to może być dobry trop, tyle że w drugą stronę - jak trzymam łokieć w powietrzu to mnie nie boli, a jak
@Arveit: to spróbuj manipulować wysokością krzesła, bo może zbyt duży ciężar skupia się na przedramieniu (mimo, że nie punktowo). Z tym, że u mnie, gdy już dochodziło do drętwienia, to potrzeba było kilka dni, żeby wyraźnie zauważyć poprawę po zmianie. Jakby nerwy, tkanki (?) musiały się zregenerować, czy odzyskać poprawne funkcjonowanie.
@Arveit: Cześć. Nie jestem lekarzem, więc nie będę dawać diagnozy aczkolwiek proszę spróbuj na jakiś czas zmienić sposób siedzenia przy komputerze czyli po prostu zadbaj o ergonomię. W skrócie: wyreguluj sobie krzesło/podłokietnik tak, żeby zrównać go blatem biurka, przy czym pamiętaj że twoje ramiona nie mogą być podniesione, ani opuszczone- powinny delikatnie naturalnie spoczywać na podłokietnikach, dzięki czemu jest delikatnie przejście pomiędzy podłokietnikami a blatem co daje najbardziej naturalne ułożenie nadgarstków.
jakub972 - @Arveit: Cześć. Nie jestem lekarzem, więc nie będę dawać diagnozy aczkolwi...

źródło: comment_0Svme75pl7yN0JS1GROluGRXVjh3vcyv.jpg

Pobierz
@jakub972 dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Używam krzesła bez podłokietników, ręce trzymam całe (wraz z łokciami) na biurku, nie mam żadnej szuflady na klawiaturę, bo korzystam z laptopa.
Ramiona mam z reguły uniesione gdy siedzę w domu przy biurku - moze faktycznie zbyt wysokie krzesło, hmm...
Czas wprowadzić jakieś zmiany :|