Wpis z mikrobloga

@ChanceTheMikroblog jaki ekspres? Kolbowy, przelewowy, ciśnieniowy? No i nie wiem czy elektryczna to najlepszy pomysł, z tego co widzę to są głównie aluminiowe, mam na gaz aluminiową i dźwięki jakie wydaje przy skręcaniu i rozkręcaniu są straszne :D wolę moją gazowa że stali
  • Odpowiedz
@ChanceTheMikroblog: ciężko jest mi doradzić bo nie piłem jeszcze dobrej kawy ani z kawiarki ani z taniego ekspresu. W tym budżecie polecam zainteresowanie się alternatywnymi metodami parzenia kawy :) Na początek polecam clever dripper
  • Odpowiedz
@ChanceTheMikroblog: kwestia gustu, kawiarka moka jest wedlug mnie najlepsza wiec polecam odpowiedniki elektryczne jak nie masz gazu. Hemex/Drip odradzam, nie kazdy to lubi. Ja na przyklad nie gustuje w zbyt klarownym smaku i żałuję teraz zbednego wydatku na dripy. Poza tym dripy są raczej używane do tych 'lepszych' kaw, ja wolę zwykłą klasyczną bez zbędnych nutek pomarańczy, czekolady czy gumijagód.
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o ekspresy kapsułkowe to może są tanie ale ich utrzymanie czyli koszt kapsułek zazwyczaj przeważa cenę ekspresu, bo ekspres może kosztować 200-300 zł a na kapsułki w ciągu miesiąca mogą wyjść nawet 500- 600 zł. Ja polecam zdecydowanie kawiarkę w 100 % dobrze zrobiona kawa jej aromat i smak codziennie wydawał będzie się lepszy.
  • Odpowiedz
@StandbyOn: dokladnie. Ja uzywam metody pomiedzy french press a po turecku (mam swoje sprawdzone sposoby). Mam tez french pressa ale taka normalna metoda na french press jakos gorzej mi smakuje.
  • Odpowiedz
@StandbyOn: W tygielku zrobionym z mlecznika, wrzucam kawe, zalewam, przykrywam na 1-2 minut, potem krece (bez grzania), co trwa okolo 2 minut. Jak fusy opadna (zniknie pianka) to ostroznie przelewam do naczynia. Nie dodaje cukru. Generalnie metoda dobra i zero fusow. Jakos lepiej smakuje niz zwykly french press.
  • Odpowiedz