Wpis z mikrobloga

Co robić, gdy osoby zabierają miejsce w twojej głowie? Nie są to osoby bliskie, ale takie, które w ostatnim czasie (kilka dni, tydzień) były prowokatorami i/lub współtowarzyszami jakichś sytuacji.
Mam jedną taką, która pojawia się w moich myślach, słowach, a nie chcę tego. Mam świadomość, że ta osoba, to rozpieszczony bachor i to, co robi, robi po to, aby zwrócić na siebie uwagę lub też zaznaczyć jakim fagasem jest :)
#przemysleniazdupy
  • 19
@rozowyszlafrok: Nie identyfikować się z myślami, obserwować je. Zrozumieć, że nimi nie jesteś. Skupić się na chwili obecnej w której takie myśli nie występują. Polecam książkę "Potęga teraźniejszości" - Eckhart Tolle. Pomogła mi się uwolnić od ciągłego myślenia o bzdetach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie móc przestać myśleć to straszliwa przypadłość, nie zdajemy sobie jednak z niej sprawy, bo prawie wszyscy na nią cierpią, więc uchodzi
@Ingmar a co z uczuciami? Wiem, że to też tylko uczucia, ale czasem nie potrafię nad nimi zapanować jak bym chciała albo po prostu nie widzę innego sposobu, jak dać upust. Bardzo tragicznie to brzmi, wiem. Dzięki za książkę, już któryś raz się o niej dowiaduję, zaczęłam czytać :)