Wpis z mikrobloga

Skąd @DonVincento i @kam966 macie informację o tym, że za wysadzeniem pomnika w Hucie Pieniackiej stali ludzie powiązani ze Swobodą i że zostali ujęci?
Pytałem w temacie gdzie jeden to napisał, a drugi zaplusował, ale nie ma reakcji.

W podobnym czasie, a w zasadzie w krótkim odstępie czasu doszło do zniszczenia pomnika pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA w Hucie Pieniackiej. Wysadzono tam krzyż, a na pamiątkowej tablicy namalowano flagę UPA. Tym razem sprawców ujęto - byli powiązani z partią Swoboda.


Ciekawi mnie to, bo o ile o złapaniu podejrzanych o ostrzelanie polskiej ambasady i zniszczenie kilku pomników w tym żydowskich złapano to opisywano ich jako działaczy Antymajdanu czyli srodowisk prorosyjskich klik. Nie słyszałem aby złapano tych, którzy wysadzili pomnik w HP.
Dlatego pytam czy macie wiarygodne źródła czy po prostu to był blef.

#ukraina
  • 9
@szurszur: Uderz w stół... Po co Tobie ta informacja? Czemu tak drążysz? Czemu jesteś tak and wyraz aktywny w tematach politycznych o OUN/UPA, o Rosji, o PiSie, a każdego kto piętnuje i mówi o ukraińskim ludobójstwie na Kresach nazywasz ruskim agentem? Jaki w tym masz cel?

Co masz wspólnego z Wołodymyrem Wjatrowyczem, głównym fałszerzem historii o stosunkach polsko-ukraińskich w II WŚ? Czytałem większość jego książek, bo rozumiem ukraiński i wiem, jakie
@szurszur: Dosyć sprytny jesteś i czujny, ale to już Ty napisałeś. Obserwuje Cię bardzo wnikliwie od dłuższego czasu.

Pamiętaj jedno, gdziekolwiek się znajdę, będę zawsze piętnował i potępiał. Nie sam ukraiński naród, bo znam osobiście jakąś tam część jego przedstawicieli, chociażby z pracy, ale to są Ukraińcy z centrum kraju i z okolic Krymu, tylko ukraińskie ludobójstwo na Kresach. Zbyt wiele razy kresowian zabito, najpierw siekierą, a potem zabijano ich przez
@szurszur: nie oczekuj po tym tchórzu przyznania się do błędu, bo on go nie popełnił, on to zrobił UMYŚLNIE.
Do tego jak widać na pytanie o pogodę zaczyna opowiadać o meczu piłkarskim. Więc wnioskuję, że @DonVincento albo umyślnie kręci albo jest upośledzony umysłowo.