Wpis z mikrobloga

Jakie są Wasze ulubione metody wychowawcze podpatrzone u ludzi na ulicy albo w sklepie? Moja ulubiona, powszechnie stosowana metoda to jak matka zaczyna iść, macha ręką do dzieciaka i mówi "papa, ja idę i zostawiam cię tutaj, papa". Dzieciak stoi jak wryty i po chwili albo biegnie za matką z rykiem albo idzie sobie w innym kierunku i cieszy się wolnością. Czasem ta metoda jest wzbogacana o "zobaczysz, ten pan cię zabierze!". ( ͡ ͜ʖ ͡)
#dzieci #rozowepaski #heheszki
  • 50
  • Odpowiedz
  • 270
@Shanny Ja wtedy zawsze się włączam do tej gry i podchodzę do dziecka i mówię żeby poszło ze mną. Reakcje czasami są bezcenne ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@kacyfik: Moja mama kiedyś jednej babie powiedziała "proszę nie straszyć mną dziecka, bo nie mam zamiaru go nigdzie zabierać". Baba oczywiście obruszona i nie widziała niczego złego w swoim zachowaniu.
  • Odpowiedz
@Samica_Alfa: Moja ulubiona reakcja na odwalanie szajsu przez dziecko w sklepie to "Alanek... Alanek, nie wolno...". Alanek się oczywiście nie przejmuje, ale mamusia ma głowę spokojną i może kontynuować rozmowę z psiapsi przez telefon, bo przecież zwróciła uwagę. xD
  • Odpowiedz
@Shanny: akurat wydaje mi sie, ze ignorowanie fochow dziecka ma swoje zalety - jak taki maluch nie chce isc i sie awanturuje, to tez nie mozna sie dawac szantazowac i blagac smarka, zeby sie ruszyl, nie wspominajac juz o probie przekupstwa. Choc oczywiscie rodzic powinien kontrolowac, gdzie maluch potem idzie.
Problem pojawia sie, gdy faktycznie uzna, ze woli wolnosc i swobode :P

"zobaczysz, ten pan cię zabierze!". ( ͡ ͜
  • Odpowiedz
@agaja: Ja nie oceniam skuteczności tej metody, bo ani nie mam dzieci, ani książek specjalistycznych o ich wychowywaniu nie czytuję. Wydaje mi się, że ignorowanie dziecka w wielu sytuacjach nie jest złe, ale w momencie, kiedy matka zaczyna odwalać atencyjną akcję na cały sklep i dyskutować z dzieckiem godzinę o tym, że ona idzie i "papa", to tak średnio to daje rezultat. Myślę, że takich rzeczy nie można przeciągać w
  • Odpowiedz
@Shanny: moja mama zawsze do mnie mowila "tylko uwazaj, bo jak cos sobie zrobisz to jeszcze w dupe dostaniesz". Z racji, ze nigdy nie dostalam w dupe te slowa szybko stracily na wiarygodnosci ;-)
  • Odpowiedz
@Shanny: Moja ulubiona metoda to bić dzieci xD Ostatnio bawiłem się z siostrzenicą i zaczęła mnie bić. Pomyślałem jak jej oddać, bo przecież nie #!$%@?ę dziecku ( ͡° ͜ʖ ͡°) to dostała jakimś kawałkiem materiału, tak że nie bolało ale było irytujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
iighlaq_alhabl - @Shanny: Moja ulubiona metoda to bić dzieci xD Ostatnio bawiłem się ...
  • Odpowiedz