Wpis z mikrobloga

Życiowa rada: Jak pić alkohol?
-na pewno nie tak jak Nathan Williams z Wavves
-na pewno nie jak Caleb Followill
-na pewno nie jak Matt Berninger z Naszjonali
-albo tak jak Panasiewicz

Ale na bank tak jak Joe Casey z Protomartyr. Brzmisz wtedy jak stokroć lepsza wersja Kozelka, twoje wersje utworów są o wiele lepsze od oryginału z albumu i jeszcze nabierasz charyzmy. W dodatku, brzmisz jakbyś został wyciągnięty z baru w Londynie i podstawiony do mikrofonu. I co najwazniejsze, nie dajesz dupy w tym wykonaniu. Powaznie, widać ze był wcięty ale cholernie to pasowało i jeszcze omija na żywo jeden istotny szczegół. Kazdy utwór nie brzmi jak recytacja powieści do punkowych aranżacji. Oddawanie hołdu Nickowi Cave'owi jest całkiem fajnym zarysem na płyte i styl ale przecież pan Jaskinia sam doskonale to robi, nie potrzebuje kopii. Cieszy mnie ze samo Protomartyr potrafi wykrzesać z siebie więcej energii na żywo niż płycie, miłe zaskoczenie.

Co do METZ powiem jedno - najlepszy noise'owy koncert w życiu. Totalny #!$%@?, zajebisty wokal Alexa który brzmi świetnie tak jak na albumie. Perkusja Haydena to sama przyjemność. Kreowanie ściany dźwięku przez Chrisa jest fantastyczna. Setlista dobrana z pierwszych dwóch albumów plus nowości które live brzmią o wiele lepiej bangla jak cholera. Kark mnie napierdziela i nie wiem czy wstanę rano z powodu obowiązków. Ale warto było, cholernie warto było wydać hajs na te dwa koncerty. I METZ plz, wpadnijcie na festiwal jakiś. Brakował otylko zamieszek pod sceną ;x A za taki koncert dostać po mordzie to nawet nie jest żal

Aha i dziękuję kumplowi @user48736353001 za miłą rozmowę przy piwie. Sympatyczny mireczek i do zobaczenia na Ulverze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

METZ - Wet Blanket

#muzyka #zimniokpoleca #noiserock #metz #koncerty
A.....h - Życiowa rada: Jak pić alkohol?
-na pewno nie tak jak Nathan Williams z Wav...
  • 1