Wpis z mikrobloga

hej Mirki i Mirabelki z #programowanie
Mam pytanie odnośnie #b2b. Chętnie bym spróbował takiej formy pracy, tylko żona mi męczy dupę, że jak coś mi się stanie to na chorobowym dostanę grosze.
Widziałem, że u niektórych ubezpieczycieli można wykupić coś w stylu "zabezpieczenia dochodu". Niestety na stronie szczegółów brak. Czy może ktoś wie więcej na ten temat? Sam posiada takie ubezpieczenie, rozważał jego wzięcie, albo najlepiej korzystał z czegoś takiego?
  • 9
@Kaczus2B: ale nawet jak opłacę to będę dostawać grosze. Chyba że zapłacę większy ZUS, ale wtedy b2b traci sens
@Priya: polisę będę miał, ale tutaj chodzi raczej o wydarzenie, które by mnie na 2-6 mc wyłączyło z pracy i nie chodzi mi o koszty leczenia, tylko że za coś trzeba żyć w tym czasie.
@askorek: B2B niesie ze sobą ryzyko. Większa elastyczność, większe dochody, ale żadnych gwarancji. Jednym słowem nie jest dla każdego. Nawet jeżeli ktoś oferuje takie ubezpieczenia to bym im nie ufał. Ubezpieczenie jak ubezpieczenie, zrobią wszystko żeby go nie wypłacić.
@askorek:
Zobacz prostą kalkulacje. Przy umowie o pracę, przy zarobkach 8 300,00 PLN brutto, na rękę dostajesz 5 849,48 PLN, a Twój pracodawca ponosi faktyczny łączny koszt 10 010,63 PLN. Plus do tego dochodzi urlop, czyli miesięczne wynagrodzenie za nic nie robienie.

Przy 10 000zł netto na B2B, w bardzo pesymistycznym scenariuszu 1172,56zł ZUS-u + 1800/1900zł podatku dochodowego (dla łatwiejszego liczenia nie wrzucałem cześci kosztów ZUSu, wiec faktycznie zapłacisz mniej). Czyli