Wpis z mikrobloga

Spora ściana tekstu z world of warcraft, moje streszczenie z panelu blizzcon prowadzonego przez Iona Hozzikastas'a.


Kul'Tiras - rządzone przez 4 frakcje, 3 regiony, kontynent Alliance, dom Jainy Proudmoore (poznamy matke Jainy, 100% nie jest dreadlordem xD), pierwotni mieszkańcy to typowi "monster hunters", problemy z piratami. Na krótkim filmiku pokazali jak mniej więcej wyspa wygląda, widoki podobne z filmu Hobbit (miasto na palach).

Zandalar - jako cywilizacja przewyższali nawet Kul'tiras? Tak samo jak oni, podzieleni są na 3 kontynenty. Zuldazar - capital city, jedyne bezpiecznie miejsce i stolica hordy w Zandalarze. Znany król Rastakhan. Walka z innymi nacjami trolli, jak zwykle jakieś starożytne artefakty. Na koniec coś historiach topowych postaci w lore.

Czego spodziewać się po nowym dodatku? Tona contentu, tego powtarzalnego jak i nowego. 6 nowych zon, same krainy piękne i jak zawsze mocno zróżnicowane, chyba bardziej dojrzała i niebajkowa scenografia, w oczy rzuciły mi się potwory podobne do tych z wiedźmina? Każda z frakcji leveluje na swojej wyspie, scaling znany z legionu pozostał więc na start do wyboru 3 krainy. Reszta świata otwiera się na 120 lvlu, tak samo jak znane już World Questy.

Allied Races - po zrobieniu lore questów (wymóg), można stworzyć postacie z nowymi rasami, na początku 6 nowych - horda: nightborne, highmountain tauren i zandalar trolle, alliance: dark iron dwarf, light draenei, void elfy + nowe raciale. /questy, zaczynają od 20 lvla - brak oczekiwanych przez graczy subras?

Ulepszenia levelowania - tak tak, wiemy o co chodzi, skalowanie całego świata World of Warcraft - gdziekolwiek teraz questujesz, exp/nagrody są takie same. Wybierasz swój kierunek. Już nigdy nie wyotulevelujesz zony. To nie jest conent z dodatku - dostajemy to już w patchu 7.3.5!

Dodatek nie będzie tylko o wojnie Horda vs. Alliance - Heart of Azeroth - otrzymamy artefakt od samej Azeorth dla obrońców (medalion - jakiś artefakt z triatami jak z legionu) - jej esencja Azerite ulepsza ten artefakt. Powtórka z legionu, z tym, że ten system będzie dotyczył całego gearu. /czyli 100% możemy spodziewać się grindu AP, legendy też pewnie będą choć słabsze
Island Expedition - 3 osobowe dynamiczne scenario, about horde vs. alliance? Podobno mamy zmierzyć się z nową inteligencją AI npc, oczywiście 3vs3 pvp included

Warfronts - korzenie warcrafta i rts, duże pvp polegające na budowaniu baz na terytorium wroga, zabezpieczaniu posiłków i umocnień, a w końcu atak na wrogie bazy. 20 graczy vs. npc, więc szczegółów później. /troche więcej się spodziewałem.

PvP - nowe areny, nowy battleground (silithus) - też pojawi się w 7.3.5. Samo world pvp bardzo zmieniło się od 2005 - chcemy coś z tym zrobić. Ion wymienił chyba wszystkie wady jakie ma teraz wpvp, widać, ze wiedza ocb. Koniec serwerów pvp/pve? Możesz zmienić kiedy chcesz być pvp/pve gdziekolwiek kiedykolwiek. Bonusy za włączone pvp w świecie /chcą zrobić pvp great again ale jakoś średnio to wygląda na start, zmiane pvp/pve mamy już teraz jako taką, nie taką jaką chcą wprowadzić ale to chyba nie naprawi sytuacji.

Nowe dungi - jakieś usprawnienia znajdowania grup mythic+, 10 dungów w sumie, Raid - 8 bossów - trolle/starożytne bestie, coś jak EN w legionie. Zagrożenie płynące z morza....królowa Azshara - tak, pojawi się ;3

To chyba na tyle o wowie do tej pory, wincyj jutro, przepraszam za chaos i błędy pisałem razem z mówiącym Ionem ;) Niestety nic o classicu. Fanobye #wowa pewnie zachwyceni, steptycy jak zawsze narzekają, ja pewnie pogram jako casual, dla samego lore.

#worldofwarcraft #blizzcon #blizzard
  • 15
@paqo: Nie no myślę, że jak powiedzieli A to i powiedzą B, co jak co ale sporo ludzi którzy grają tylko i wyłącznie na retailu najbardziej zachwyciło się tą wiadomością, nie mogą tego spieprzyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam jestem ciekawy rozwiązań, jakie serwery, jaki progress, jaka wersja Vanilii, tyle problemów, że naprawdę mocno musieli się przyłożyć do tematu.

Osobna kwestia to premieria Vanilii a nowego dodatku
@MATiASSek: Przecież nawet Ion powiedział, żeby pytania do Q&A dotyczyły tylko Battle for Azeroth, więc nie sądze, żeby coś jeszcze mieli mowić o tym legacy serwer na Blizzconie. Zresztą ten gość, który to zapowiadał też tak się wypowiadał, jakby dopiero podjeli decyzje, że jednak to robią, ale szczegółów sami jeszcze nie znają.

Mnie ciekawi, czy na przykład jakieś stare, teraz już niedostępne transmogi będzie się dało przenieść na "nowe" serwery

BTW,
@paqo: No więc poczekamy jeszcze sporo na classica ale sam fakt, że poczekamy jest ok. Mnie też ciekawi, jak już pisałem, cały zbiór problemów i konfliktów związanych z Vanillą. Co np. z takim scarab lordem i otwarciem AQ? No i mamy 5/6 dodatków wprzód, co z nimi? Tyle pytań, na to powinien być cały panel.
@MATiASSek przestalem grac na privie jak wszedl TBC ;) ale tak kurde tesknie za podstawka... mam jednego prepa w zapasie, jak mi dadza podatawke to uuuu jezuuuusie :D zona zapomni jak to jest miec meza XD
Ulepszenia levelowania - tak tak, wiemy o co chodzi, skalowanie całego świata World of Warcraft - gdziekolwiek teraz questujesz, exp/nagrody są takie same. Wybierasz swój kierunek. Już nigdy nie wyotulevelujesz zony. To nie jest conent z dodatku - dostajemy to już w patchu 7.3.5!


@MATiASSek: Jaram się tym nie mniej niż nowym raidem i dodatkiem
@deny06: Pewnie jakoś po blizzconie się dowiemy, szczerze to już nie pamiętam jak to było przy wcześniejszych dodatkach. Obstawiam okres letni 2018, trzeba pamiętać, że akutalny dodatek będzie miał jeszcze jeden raid + jakiś patch wprowadzający nowy dodatek.