Wpis z mikrobloga

Mirki od jakiej kwoty zaczynają się warte zakupu, konwencjonalne tokarki? Jest szansa na znalezienie sensownego sprzętu w okolicach 10-12tys. zł? Co do rozmiaru długość min. 1000mm. Może ktoś coś słyszał, że ktoś chce sprzedać albo poleci dobry model.
#cnc
  • 4
  • Odpowiedz
@krysztal1: ale na tej tokarce to ty chcesz toczyć nogi do stołu, czy wały silników? Jaki wznios (rozmiar szczęk)?
Najlepiej śledzić np https://www.cnc.info.pl/gielda-cnc-vf17.htm
Ja tam kupiłem swoją Bernardo 550-tkę - zewnętrznie gruz, elektryka jakby granat do skrzynki wrzucił, wszystko w rozpadzie, ale łoże, i ogólnie mechanika super poza drobnymi detalami które w jeden wieczór ponaprawiałem.
  • Odpowiedz
@hrumque:
@Tooroo:
Do domowego warsztatu. Czasem jakąś tulejkę, albo sworzeń przetoczyć. Przeglądam co jakiś czas te źródła, ale fajnie byłoby trafić na maszynę z polecenia niż od handlarza. Choć nie mówię nie, na pewno będę wiedział jak sprawdzić, żeby nie kupić szrotu.
  • Odpowiedz
Do domowego warsztatu. Czasem jakąś tulejkę, albo sworzeń przetoczyć.

@krysztal1: jakie ty w domowym warsztacie tulejki i sworznie o długości metra hodujesz? :)
Jakby ci wystarczyło 550 roboczej (tzn między zaciskiem a konikiem/supportem?) - z możliwością oczywiście elementów dłuższych ale albo przechodzących przez wrzeciono (czyli rurki kije itp pręty) albo nie-podpartych centrycznie, a jedynie na "podtrzymce" - to polecam Bernardo profi550wq - w twoim budżecie to kupisz nowiutką z sporym
hrumque - > Do domowego warsztatu. Czasem jakąś tulejkę, albo sworzeń przetoczyć. 
@...

źródło: comment_ycS1nOSh9qAqpbpd5v2cFCudpk23ebDd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz