Wpis z mikrobloga

Czy jest mi ktoś w stanie racjonalnie wytłumaczyć, czemu do pokazania głupiej pieczątki na legitymacji studenckiej w banku #pkobp trzeba się stawić osobiście, koniecznie w tej samej placówce w której brany był kredyt studencki?

Może po kolei. Kolega od półtora roku jeździ po wymianach studenckich. Poprosił mnie, żebym w razie potrzeby załatwiał jakieś formalności tu, na miejscu. Spoko, przejść się do dziekanatu raz na jakiś czas, czy raz na semestr odwiedzić bank, gdzie wziął kredyt studencki to nie jest duży problem. No i byłem w PKO okazać podbitą legitkę rok temu, byłem pół roku temu, ok.

To co wam nagle odwaliło, @EkspertPKO? Bo zostałem w tym tygodniu odesłany z kwitkiem. A nie, przepraszam, mógłbym wrócić z upoważnieniem NOTARIALNYM xD Po co to, jeśli po prostu chcę przedstawić dowód, że dana osoba dalej jest studentem, a nie nabrać na kogoś kont, kredytów czy czegoś takiego...

Dlaczego do okazania legitymacji studenckiej trzeba zawsze odwiedzać tę samą placówkę (wybitnie nie po drodze)? Doba informatyzacji, w dodatku studenci najczęściej są osobami "niestacjonarnymi", a tu takie cyrki. I po co do tak prozaicznej czynności takie wymogi? Prościej ściągać kogoś z Singapuru? Przecież i tak prawdziwość dokumentu można łatwo zweryfikować na uczelni.

#bank #pytanie i #zalesie bo zmęczony po pracy jeżdżę przez pół miasta na darmo w przeciwnym kierunku niż mój dom
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mik_102: korzenie komuny sięgają głęboko, w Pekao jest podobnie bo mam tam kredyt studencki.

A i tak jest z pozostałymi produktami bankowymi. Kartę kredytową dostaniesz „na klik” a żeby z niej zrezygnować to musisz pojawić się w oddziale. W Pekao SA jak zablokujesz sobie dostęp do bankowości elektronicznej, to idziesz do tego oddziału, który prowadzi Twoją kartotekę, żadnego innego - tylko właśnie tego jednego.
  • Odpowiedz
@mik_102 obsługa preferencyjnego kredytu studenckiego jest odmiejscowiona tzn. wszelkie dyspozycje (np. wnioskowanie o aneks, podpisanie aneksu, dostarczanie zaświadczeń, legitymacji itp.) mogą być składane w dowolnym oddziale. Natomiast ważną legitymację studencką należy przedstawić osobiście. Kredytobiorca powinien w terminie do 31 marca i 31 października każdego roku, do czasu ukończenia studiów, przedstawiać w dowolnym oddziale naszego banku ważną legitymację studencką (ważną co najmniej do 31 października i 31 marca).
  • Odpowiedz