Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś posiadacze BMW E39? Jak to z tymi samochodami jest, bo opinie w sieci są tak różne, że chyba zależy jak leży poszczególnym redaktorom :/ Mógłby ktoś zdanie dwa skrobnąć? Jak u was z rdzą, ogólną awaryjnością, dostępnością części?
#bmw #e39
  • 26
  • Odpowiedz
  • 7
@SmokeProspector najlepsze auto jakim jeździłem i jakie miałem. Tanie w utrzymaniu, mocne, wygodne (robie trasy po 20h i nie czuć zmęczenia), niezawodne, wyciszone dobrze, ładnie wygladajace i przestrzenne w środku (kombi)
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: rdza to najczęściej nadkola i tylna klapa, awaryjność taka sobie, elektronika lubi sprawić problem. Części sporo. Ogólnie nie jest to jakiś skomplikowany samochód, nie wiem jak V8 bo nie miałem doczynienia
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: e39 to juz staruch, ja bym nie szedl w to chyba ze chcesz dolozyc pare tysiecy w odnowienie, chyba ze kupisz juz zrobionego... z takich oczywistosci to rdza na tylnej klapie, progi, recznego w e39 nie ma (wada fabryczna), problemy z brakiem mocy, problemu z silnikiem na cieplym (nie chce zapalac) do sprawdzenia takie rzeczy bo ten model ma juz swoje lata, mialem e39 523i
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: Mam 528i w automacie, przesiadłem się z e46 320i. I powiem niebo a ziemia, komfort mega dobry, silnik moim zdaniem optymalny jeżeli chodzi o ekonomie/przyśpieszenie. Odnośnie kosztów utrzymania nie ma tragedii w zamiennikach, części używane można kupić za grosze. Jednym słowem polecam, jak kupisz zdrową sztukę będziesz zadowolony ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@benzdriver: w uk pewnie inaczej tak jak piszesz, ale w pl kupienie dobrego egzemplarza chyba jest malo prawdopodobne, jak ktos bardzo chce w to isc to trzeba po prostu wlozyc w to czas i pieniadze, na allegro pewnie janusze sprzedaja e39 z przebiegiem ponizej 200k km a to auto to pozeracz kilometrow, no ale przyznam ze e39 to jedno z moich ulubionych aut, a m5 to juz w ogole mokrry
  • Odpowiedz
Ja jestem bardzo zadowolony z użytkowania poliftowej 530 D w automacie. Rdza jest problemem klapy i tylnych nadkoli. Zawirowania powietrza i woda. Nie bać się nie kręconych 500 tys jeżeli wszystko jest jak ma być to będzie jeździć.
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: Rewelacyjny samochód, ale już wiekowy. Trzeba mieć świadomość, że będzie przy nim trochę pracy, jeśli wszystko ma być idealnie sprawne. A jak jest sprawny i w dobrym stanie, to potrafi zawstydzić auta młodsze o dwie generacje.
  • Odpowiedz