Wpis z mikrobloga

Któryś z Mirków posiada Blackberry KEYone i chciałby się podzielić wrażeniami? Kiedyś byłem fanem BB, a obecnie dosyć poważnie rozważam przesiadkę z #ios na #android. Głównie zależy mi na bezpieczeństwie, a z tego co czytam ludzie z BB pod tym względem mocno się postarali. Mam też sentyment do fizycznych klawiatur qwerty (sporo piszę na telefonie). Nie zamierzam bawić się w żadne rooty. Ktoś się orientuję jak jest u nas z serwisem?

#blackberry #bojowkablackberry #blackberrykeyone
  • 12
@enteroff: Wiem, że to wciąż Android, ale akurat w przypadku KEYone (niby) postawili na zaawansowaną ochronę danych i szyfrowanie + czytnik linii papilarnych. Pytanie tylko czy w przypadku zagubienia takiego telefonu złodziej jest w stanie dobrać się do naszych danych bez większych problemów?
@randall: Szyfrowanie jest domyślnie włączone w każdym telefonie ktory wyszedł z Androidem 6.0 wzwyż. To i czytnik linii papilarnych nie są więc jakimiś ekskluzywnymi funkcjami dla BB. Poza tym wydaje mi się że złodzieje raczej nie bawią się w próby dobrania się do danych bo nie jest to łatwe (chyba że ktoś nie miał nawet pinu do odblokowania, wtedy może). Czym jest ta "zaawansowana ochrona danych"? W takich Samsungach np. masz
@randall: od dwóch tyg. mam wersje BlackEdition, i nie mogę narzekać, spoko telefon, bardzo oryginalny
Hub na wiadomości to coś pięknego, widać że telefon biznesowy, aparat z pixela więc nie ma się co martwić jakość zdjęć, nie jest to poziom S8 ale jest b.dobrze
@ludendorf: Wreszcie jakaś rzeczowa odpowiedź. Orientujesz się jak u nas jest z serwisem? Jak wygląda skalowanie aplikacji na tym ekranie? Podobno w filmach dodaje czarne ramki?
@randall: z programami wszystkie mi sie dopasowały do ekranu a mam około 60 apek zainstalowanych, gry (gram tylko w proste) też spoko, chyba tylko jedna japońska wystawała mi za ekran, co do filmów są paski ale niewielkie (screen niżej) a serwis, nie zagłębiałem się w to ale skoro można nabyć telefon oficjalnie w różnych sklepach typu x-kom, sklepy na allegro czy nawet orange go wprowadziło to można spać spokojnie
l.....f - @randall: z programami wszystkie mi sie dopasowały do ekranu a mam około 60...

źródło: comment_aUrpeBpGBsCuwkp43U1D9YRIqUbiACR0.jpg

Pobierz
@Merkowsky: z wad tylko jedna
miałem skrzypiące klawisze klawiatury po okołu 2-3 miesiącach
nie słyszałem o podobnym przypadku więc możliwe że tylko ja miałem tego pecha
w serwisie wymienili klawiaturę
jeśli chcesz BB to raczej celuj w te najnowsze wersje ich telfonów, raczej będa wolne od takich wad, ale jak mówie możliwe że tylko u mnie to było (wersja black edition)