Wpis z mikrobloga

Jedna z lepszych gier w jakie było mi dane grać, to na stan dzisiejszy ponad siedmioletnia mafia II.
Nie pamiętam, aby jakakolwiek inna gra tak bardzo mnie wciągnęła. Ten klimat i historia jest czymś, czego brakuje w mi w wielu dzisiejszych grach. Pomimo że mafia II ma siedem lat, to dalej jest bardzo grywalna, a jej grafika wcale się tak bardzo nie zestarzała- dalej wygląda bardzo ładnie.

Wszystkie dzisiejsze gry stawiają przede wszystkim na rozrywkę, a nie na historie. Dobrym przykładem mogłaby być trzecia cześć mafii, która poszła w stronę gta..I nie chcę tutaj jechać po dzisiejszych grach, bo jest wśród nich bardzo dużo perełek..Ale brakuje mi takiej gry, jak mafia II..Gry, która swoim klimatem i historią utkwiłaby w mojej głowie.

#gry #mafia2 #mafia3 #pcmasterrace #oswiadczenie
Pobierz Discombobulated - Jedna z lepszych gier w jakie było mi dane grać, to na stan dzisiej...
źródło: comment_UfhIfHd79svqbkPVJbMBByWNE2In9nYs.jpg
  • 42
@Discombobulated: Chyba nikt nie wspomniał zmiany jaka była w II kiedy Vito siedzi w pierdlu. Od klimatu miasta, poprzez zabudowe, mode na ulicy i samochody. Już nie pamiętam jakie to były lata, ale chyba gdy szliśmy do więzienia lata 50/60, a pobyt w więzieniu trwał chyba 10 lat, więc wychodziło się w 60/70. Przecież to był majstersztyk :D No i warto dodać, że czas, który byliśmy w więzieniu, nie był krótkim
@Discombobulated: trudno mi się nie zgodzić. Nie gram w dużo gier jednoosobowych, ale jak raz odpaliłem mafię 2 to przez kolejne dni z zapartym tchem po trochu grałem. To samo Dishonored, GTA III, Vice City oraz GTA V.

A Skyrim i np. Wiedźmin 3? Ta sama historia dla obu tytułów - odpaliłem, pograłem z 2 godziny, trochę poziewałem i już nigdy więcej do tego nie wróciłem :/ Niestety, ale jeśli grze
@Discombobulated: jedyne co bardzo mnie raziło w dwójce, to brak trybu free roam, jak chciałeś pojeździć po mieście i się pobawić, to możliwe to było tylko w trakcie jakiejś misji, z upierdliwym znacznikiem na gpsie. Poza tym zajebista historia, chyba sobie odświeżę.
Drugiej czesci mafi niestety duzo braklo do pierwowzoru. W pierwszej czesci dostaliśmy o wiele dluzsza historie przedstawiona w genialny sposob. Druga czesc zdecydowanie za krotka.
Byla bardzo fajna ale braklo tam tego czegoś.
Fabula w jedynce to wyczuwalny duch inspiracji Ojcem Chrzestnym co mnie kupuje na starcie.
@Discombobulated: tak się składa, że ostatnio właśnie sobie odświeżyłem gierkę i pochłonęła mnie totalnie, bawiłem się tak samo wyśmienicie jak 7 lat temu gdy wyszła i ponownie smutłem gdy


Świetny klimacik, a i grafika daje radę, jest pare rozmytych tekstur, ale nie odstaje w większości od tego do czego przyzwyczaiły nas obecne gry. Pare miesięcy temu próbowałem też pierwszej Mafii, ale tutaj sprawa ma się gorzej. O ile grafika jest wciąż