Wpis z mikrobloga

Dzisiaj w miejscu samospalenia Szarego Człowieka - Piotra Szczęsnego (rodzina zgodziła się na podanie nazwiska, proszą tylko o poszanowanie prywatności).

Jutro o 18:00 upamiętnienie pod PKiN. Organizuje Polityka, czytać list będzie Maja Komorowska, co daje pewną gwarancję zachowania decorum (co niekoniecznie jest zawsze spełnione, choć na ogół ludzie zachowują się przyzwoicie i powściągliwie).

#warszawa #polityka #samospalenie #zaduszki
Pobierz Andreth - Dzisiaj w miejscu samospalenia Szarego Człowieka - Piotra Szczęsnego (rodzi...
źródło: comment_ks0HABzi6qtHctBao0zbaaEYU3p9KGHp.jpg
  • 47
@Andreth:
Cześć! Jako, ze przebywam obecnie w stolicy to rowniez sie zjawie. Bardzo zżyłem sie duchowo z Piotrkiem przez te wszystkie modlitwy i proszenie Szatana aby oszczędził mu cierpienia. Mam tylko takie pytanko, planuje sobie kupić taki znaczek aby każdy widział ze solidaryzuje sie z ofiarą pisowskiego terroru, wygląda fajnie ale zastanawiam sie czy obywatele RP tez planują wydac jakies gadżety zwiazane ze smiercią Piotra?
Pobierz L.....s - @Andreth:
Cześć! Jako, ze przebywam obecnie w stolicy to rowniez sie zjawi...
źródło: comment_S6C2j42JQcTg61JQ8ED3WMs2KfeNiIsn.jpg
@Andreth: @Kamill: @Thorkill: @bryli:

Jakie to jest wszystko... słabe, żałosne. Dosłownie nie wiem jak opisać cały ten cyrk w Polsce. Jakieś napisy na murach "zwykły szary człowiek", wpisy Lisa, że "PAN PIOTR NIE WYTRZYMAŁ TEGO CO MA MIEJSCE W POLSCE", puszczanie na marszach KODu "Mury" Kaczmarskiego, jakieś kuźwa fotki celebrytów z hasztagami o wolności słowa.

Wielce teraz kuźwa OPOZYCJONIŚCI UCIŚNIENI PRZEZ WŁADZĘ, a chooja tam, odważni bo wszyscy
@igorex: dlatego z każdym miesiącem to jest coraz bardziej żałosne i wzbudza tylko śmieszność. Większość społeczeństwa nie czuje tego klimatu który próboje tworzyć kodziarstwo bo de facto nic złego im się nie dzieje. Czym szybciej oni zdadzą sobie sprawę tym lepiej dla opozycji. A tak to co najwyżej jest kabaret lepszy niż na Polsacie.
@Lord6Infamous: nikt tego nie kupuje a establishment zamknięty w swoim bąbelku myśli że tak właśnie jest. A potem wielkie zdziwko przy sondażach że jak to, jak to możliwe że PiS ma tyle procent. I dalej tego nie rozumieją, dalej śpiewają Mury, a ja mam w szafce chipsy i batony i się śmieje xD
@igorex: to tak jak Sthur ktory wstydzi sie mlwic po polsku za granicą bo sobie ubzdurał, ze na zachodzie ktos daje #!$%@? o TK czy reforme sądownictwa, to tak jakby Hiszpanie sie teraz wstydzili na wakacjach zagranicznych bo Katalonia chce odlączenia i ludzi policja pałuje
Piękny popis gówniarstwa w tym wątku. Pelen zestaw propagandy i pelikanizmu. A ja jedynie wrzuciłam informację o uroczystości żałobnej. Upamiętnieniu. W Dzień Zaduszny. W naszej kulturze nie jest to zwykle okazja do szyderstw i politycznego #!$%@?, ale widać wszelkie hamulce już nie istnieją. Nie, nie kasuję, zostawiam. Odpowiem temu, któremu moim zdaniem warto.

To wszystko powoduje, że samo bycie opozycjonistą za komuny, czy w innych ciężkich czasach traci na wartości,

iech Ci
@Lord6Infamous: pozabierali znicze, mało tego chcieli #!$%@?ć na śmietnik wieniec ze zdjęciem PLK. Wyobrażasz sobie że Warszawą rządzi teraz np. Jaki i właśnie w tym momencie o tej godzinie na jego rozkaz służby porządkowe gaszą te znicze pod PKiN, pakują do worków i wszystko ładnie czyszczą?
Facet, ale ty wiedz, że całkiem sporo tych opozycjonistów teraz było opozycjonistami za komuny. (Nie mówię o celebrytach). I doskonale wiedzą, że środki stosowane teraz (wzywanie na policje za transparenty czy ulotki, konfiskowanie nagłośnienia, nachodzenie przez policję w domach) to jest dokładnie to, co komuna robiła np w latach 70-tych. Nie, nie zawsze było to katowanie przez UB, w większości przypadków takie właśnie drobne, upierdliwe nękanie. I nie sądzę, byś miał jakiekolwiek